Путін і Трамп домовилися налагодити партнерські відносини з приводу конфлікту в Україні - прес-служба Кремля

10:34, 29 січня 2017

Київ. 29 січня. УНІАН. Президент Російської Федерації Володимир Путін і президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп домовилися налагодити партнерську співпрацю щодо конфлікту в Україні.

Як повідомляє прес-служба Кремля, президент РФ привітав свого американського колегу з офіційним вступом на посаду, побажав успіхів у майбутній діяльності.

"У ході бесіди з обох сторін було продемонстровано налаштування на активну спільну роботу зі стабілізації та розвитку російсько-американської взаємодії на конструктивній, рівноправній і взаємовигідній основі", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим наголошується, що докладно обговорені актуальні міжнародні проблеми. Зокрема, згадуються боротьба з тероризмом, стан справ на Близькому Сході, арабо-ізраїльський конфлікт, сфера стратегічної стабільності і нерозповсюдження, ситуація навколо іранської ядерної програми і Корейського півострова.

"Порушено також основні аспекти кризи в Україні. Домовлено налагодити партнерську співпрацю за всіма цими та іншими напрямками", - заявили в Кремлі.

"При цьому виділена пріоритетність об'єднання зусиль в боротьбі з головною загрозою - міжнародним тероризмом. Президенти висловилися за налагодження реальної координації російських і американських дій з метою розгрому ІДІЛ і інших терористичних угруповань в Сирії", - підкреслили в Кремлі.

Також йдеться про те, що лідери обох країн відзначили "важливість відновлення взаємовигідних торговельно-економічних зв'язків між діловими колами двох країн, що могло б додатково стимулювати поступальний і сталий розвиток двосторонніх відносин".

Крім того, Путін і Трамп домовилися дати доручення опрацювати можливі терміни і місце проведення їх особистої зустрічі.

"Дональд Трамп попросив передати побажання щастя і процвітання російському народу, зазначивши, що народ США з симпатією ставиться до Росії і її громадян", - сказано в повідомленні.

Лідери РФ і США домовилися підтримувати регулярні особисті контакти. На закінчення сказано, що бесіда пройшла в позитивному і діловому ключі.

Як повідомляв УНІАН, вчора Трамп і Путін близько 45 хвилин говорили по телефону.