Білий дім: Розмова Трампа і Путіна стала значущим початком у покращенні відносин між США та РФ

10:34, 29 січня 2017

Київ. 29 січня. УНІАН. У Білому домі заявили, що розмова президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа і президента Російської Федерації Володимира Путіна стала значущим початком у покращенні відносин між США та РФ.

Як повідомляє Reuters, заява Білого дому з'явилася через декілька годин після телефонної розмови Трампа і Путіна 28 січня .

Зокрема, зазначається, що співрозмовники говорили про те, яким чином вони зможуть разом взаємодіяти у боротьбі з угрупуванням "Ісламська держава" та щодо досягнення миру у Сирії.

"Позитивний дзвінок став значущим початком у покращенні відносин між Сполученими Штатами та Росією, які потребують відновлення", - наголошується у повідомленні.

"Як президент Трамп, так і президент Путін сповнені надії, що після сьогоднішнього дзвінка обидві сторони зможуть швидко взятися за боротьбу з тероризмом та інші важливі теми, що становлять взаємний інтерес", - наголосили у Білому домі.

Джерело: http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-putin-whitehouse-idUSKBN15D001?il=0

Як повідомляв УНІАН, раніше Трамп обіцяв побудувати кращі відносини з Росією, ніж це робив його попередник Барак Обама. Крім того, він висловлювався за скасування санкцій, запроваджених адміністрацією Обами, у разі якщо Кремль допоможе США у боротьбі з терористами. Також Трамп заявляв про намір спробувати укласти угоду з РФ про суттєве скорочення ядерної зброї в обмін на скасування санкцій.

За день до телефонної розмови Трампа і Путіна радник президента США у Білому домі Келліенн Конвей підтвердила інформацію, про можливість розгляду питання щодо зняття санкцій, запроваджених проти Російської Федерації. Трамп, своєю чергою, наголосив, що говорити про санкції поки зарано.

Як повідомляв УНІАН, вчора Трамп і Путін близько 45 хвилин говорили по телефону.

У прес-службі Кремля поінформували, що президенти, серед іншого, домовилися налагодити партнерську співпрацю щодо конфлікту в Україні.