Меркель та Трамп закликали усі країни НАТО робити справедливі внески у колективну безпеку

10:17, 29 січня 2017

Київ. 29 січня. УНІАН. Канцлер Федеративної Республіки Німеччина Ангела Меркель та президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп наголосили на важливості Організації Північноатлантичного договору (НАТО) та відзначили необхідність дотримання країнами-членами Альянсу зобов'язання про виділення 2% ВВП на оборону.

Як повідомляє Reuters, про це йдеться у спільній заяві Меркель і Трампа, оприлюдненій після їхньої телефонної розмови 28 cічня.

Меркель та Трамп обговорювали діяльність НАТО, ситуацію на Близькому та Середньому Сході та у Північній Африці, зв'язки з Росією та конфлікт на сході України. Також вони пообіцяли разом тісніше співпрацювати у протистоянні тероризму.

Зокрема, зазначається, що лідери ФРН та США визнали, що Альянс повинен мати змогу протистояти загрозам ХХІ століття. У зв'язку з цим Меркель і Трамп підкреслили, що "спільна безпека вимагає належного фінансування військового потенціалу", й тому необхідно забезпечити, щоб "усі союзники робили справедливі внески у колективну безпеку".

Також сказано, що Трамп прийняв запрошення Меркель відвідати саміт країн "Великої двадцятки" промислово розвинених країн у Гамбурзі в липні цього року. Президент США у відповідь заважив, що з нетерпінням очікує на візит Меркель в Америку найближчим часом.

Як відомо, нещодавно Трамп назвав НАТО "застарілою" організацією, проте, у спільній заяві лідерів ФРН і США наголошувалося на необхідності реформування та оновлення Альянсу.

Раніше Трамп невпинно критикував такі країни-члени НАТО як Німеччина за те, що вони не виділяють необхідні 2% ВВП на збройні сили.

Меркель заявила, що ФРН працюватиме над збільшенням витрат на оборону, але попередила, що для досягнення цієї мети знадобиться час. Зараз ФРН витрачає на оборону 1,19% свого ВВП.

Джерело: http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-merkel-call-idUSKBN15C0U2?il=0