Місцеперебування незаконно ув’язненого в Росії Клиха невідоме більше трьох тижнів - адвокат

21:32, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Адвокати та родина незаконно ув’язненого в Росії українця Станіслава Клиха вже три тижні не мають інформації про місце та умови його перебування.

Про це повідомив адвокат Ілья Новіков в ефірі «Громадського».

«Його хворого повезли з Грозного до Челябінська. В нас немає інформації, де він перебуває. Стан Стаса Клиха нас зараз турбує дуже сильно, бо людина і раніше мала проблеми зі здоров’ям і фізичним, і психічним», - зазначив адвокат.

Він також зауважив, що на сьогодні нічого не можна зробити для того, щоб дізнатися будь-яку інформацію про Клиха через особливості умов етапування в Росії.

«В Росії діє така умова етапування, що ніхто не зобов’язаний повідомляти ані родину, ані адвоката, де перебуває людина. Вже коли він прибуде, то постфактум ми дізнаємось», - сказав Новіков.

Востаннє про Клиха було відомо 10 січня, коли його почали етапувати до Челябінського СІЗО з поганим станом здоров'я.

Джерело: http://hromadske.ua/posts/mistseperebuvannia-uviaznenoho-v-rf-ukraintsia-klykha-ne-vidome-3-tyzhni-advokat

Як повідомляв УНІАН, у травні Верховний суд Чечні засудив Клиха, а також ще одного українця Миколу Карпюка до 20 і 22,5 року ув'язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивстві і замаху на вбивство російських військовослужбовців.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха.

Під час «слідства» до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров’я Клиха.

22 жовтня член Громадської спостережної комісії Москви з контролю над дотриманням прав ув’язнених Зоя Свєтова повідомила, що Клих збожеволів унаслідок тортур.

28 грудня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням посприяти направленню Клиха до колонії, яка розташована якнайближче до кордону з Україною, щоб родичі могли відвідувати його.