Глави МЗС Німеччини та Франції виступили за збереження санкцій проти Росії

19:31, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель та його французький колега Жан-Марк Еро виступили за збереження санкцій проти Росії, передає Deutsche Welle.

На їхню думку, будь-які наміри скасувати санкції мають бути прив'язані до прогресу у реалізації мінських домовленостей.

"Ми в Німеччині і Франції маємо чітку позиції у питанні санкцій. Ми хочемо імплементації мінського мирного процесу. І це є єдиним шляхом для зняття санкцій", - наголосив Ґабріель під час спільної з Еро прес-конференції у суботу, 28 січня, у Парижі.

Обидва міністри також оголосили про намір своїх країн тісніше співпрацювати з метою зміцнення Європи. За їхніми словами, Париж та Берлін здатні відстоювати власні спільні інтереси.

Глави МЗС Німеччини та Франції наголосили, що створять двосторонню експертну робочу групу, на якій розглядатимуться питання майбутнього трансатлантичної співпраці.

«Допоки Німеччина та Франція дивляться в одному напрямку, Європа рухається вперед», - підкреслив Еро.

Він заявив, що Франція та ФРН несуть відповідальність за проект об'єднаної Європи, а сильна Європа є також в інтересах Сполучених Штатів.

«У Європи зовсім немає причин боятись майбутнього», - сказав, у свою чергу, Ґабріель.

Візит до Парижа став першою закордонною поїздкою Ґабріеля на посаді міністра закордонних справ ФРН.

Джерело: http://www.dw.com/uk/%D2%91%D0%B0%D0%B1%D1%80%D1%96%D0%B5%D0% %D1%83%D0%B3%D0%BE%D0%B4/a-37313358

Як повідомляв УНІАН, 1 липня 2016 року ЄС продовжив до 31 січня 2017 року економічні санкції проти Росії, запроваджені через дестабілізацію ситуації в Україні.

Санкції ЄС передбачають обмеження співпраці з російськими банками, скорочення імпорту та експорту, торгівлі, зокрема, нафтою, газом та озброєнням.

19 грудня Європейський Союз ухвалив рішення продовжити ще на півроку чинність економічних санкцій проти Росії.