Прем'єр-міністр Японії домовився зустрітися з президентом США 10 лютого - ЗМІ

18:07, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе домовився зустрітися з президентом США Дональдом Трампом 10 лютого.

Глава японського уряду розповів у суботу про це за підсумками телефонної розмови з американським лідером, передає ТАСС.

"Ми провели телефонну розмову з президентом США Трампом. Домовилися про японо-американську зустріч на найвищому рівні 10 лютого", - сказав він у прямому ефірі місцевого телебачення, зазначивши, що збирається обговорити питання економіки і безпеки.

"Ми підтвердили важливість японо-американського альянсу", - зазначив також Абе.

За даними каналу NHK, зустріч пройде у Вашингтоні. Відомо, що японський уряд також опрацьовує можливість поїздки до США разом з Абе віце-прем'єра, міністра фінансів Таро Асо, глави МЗС Фуміо Кісіди, а також міністра економіки, торгівлі та промисловості Хіросіге Секо.

Абе 17 листопада минулого року став першим іноземним лідером, який зустрівся з Трампом після його перемоги на виборах президента США. За підсумками цієї бесіди глава японського уряду висловив впевненість у тому, що зможе встановити довірчі відносини з новим господарем Білого дому. У той же час прем'єр тоді утримався від подробиць, зазначивши, що вона носила неофіційний характер.

У відносинах з Вашингтоном Токіо найбільше хвилюють два питання: майбутнє японо-американського альянсу і доля угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП). Зокрема, під час передвиборної кампанії Трамп не раз критикував Японію за те, що країна, за його словами, витрачає недостатньо коштів на утримання американських військових баз на своїй території.

Трамп підписав 23 січня указ про вихід США з числа країн-учасниць ТТП, пізніше давши зрозуміти, що нова адміністрація має намір переключитися на підписання двосторонніх, а не багатосторонніх торговельних договорів. За даними місцевих ЗМІ, уряд Японії не виключає можливості обговорення з Вашингтоном питання двосторонніх торговельних угод, однак не відмовляється від курсу на те, щоб переконувати Трампа в стратегічних і економічних перевагах угоди про ТТП.

Джерело: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3979782