У Петербурзі відбулася акція протесту проти передачі Ісаакіївського собору РПЦ

16:40, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Близько 2 тис. осіб у Петербурзі взяли участь в акції протесту проти передачі Ісаакіївського собору в безплатне користування Російській православній церкві (РПЦ), передає ТАСС.

«В акціях на Марсовому взяло участь близько двох тисяч осіб з урахуванням ротації учасників. Захід проходить без інцидентів», - сказав представник правоохоронних органів.

Влада Петербурга відмовилися узгодити проведення мітингу через іншу заявку на мітинг, тому захід пройшов у вигляді зустрічі з депутатами Законодавчих зборів міста. Через такий формат акції її учасники відмовилися від плакатів і партійних прапорів. Використовується символіка, яка раніше не зустрічалася в Петербурзі, - сині стрічки.

«Сьогодні ми починаємо акцію громадянського опору і створюємо штаб із захисту Ісаакіївського собору", - сказав присутнім один з організаторів акції, депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський.

Він додав, що противники передачі собору звернулися не лише до суду, а й до прокурора міста з проханням скасувати розпорядження Комітету майнових відносин Смольного від 30 грудня 2016 року.

Одночасно на Марсовому полі проходила узгоджена з міською владою акція прихильників передачі собору. Її організатори - НВР (Націнально-визвольний рух Росії) заявили про участь близько 700 осіб, але до заходу приєдналися лише кілька десятків.

Уряд Санкт-Петербурга в січні оголосив, що ухвалив рішення про передачу Ісаакіївського собору в користування Московському патріархату РПЦ на підставі закону "Про передачу релігійним організаціям майна релігійного призначення", при цьому будівлю собору обіцяють залишити у власності Санкт-Петербурга.

Джерело: http://tass.ru/obschestvo/3979575