Санкцій проти Росії мають залежати від прогресу в реалізації Мінських угод - голова МЗС Німеччини

15:21, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Санкцій проти Росії, запроваджені через її агресію в Україні, мають залежить від прогресу в реалізації Мінських угод щодо врегулювання конфлікту.

Про це заявив новий міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель під час спільної прес-конференції глави МЗС Німеччини і Франції, повідомляє Reuters.

«Німеччина і Франція погоджуються, що будь-які кроки, щоб скасувати санкції проти Росії повинні бути прив'язані до прогресу в мирному процесі на сході України», - сказав він.

«Ми в Німеччині і Франції маємо чітку позицію щодо санкцій...Ми хочемо реалізації мінського мирного процесу... І це єдиний спосіб для скасування санкцій», - додав Ґабріель.

Крім того, він підкреслив, що Німеччина і Франція повинні висловлювати сильні і єдині позиції з певних питань. Зокрема, зазначив він, Франція та Німеччина створять двосторонні робочі групи для вирішення питань щодо України і Росії.

Як повідомляв УНІАН, 27 січня на спільній прес-конференції з президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом прем'єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Тереза Мей заявила, що санкції проти Російської Федерації повинні зберігатися до повного виконання Мінських угод.

В свою чергу Трамп наголосив, що говорити про долю санкцію поки зарано.

Раніше радник президента США Келліенн Конвей повідомляла, що Білим домом розглядаються можливості зняття санкцій, запроваджених проти Російської Федерації.

Раніше Трамп обіцяв побудувати кращі відносини з Росією, ніж це робив його попередник Барак Обама. Крім того, він висловлювався за скасування санкцій, запроваджених адміністрацією Обами у разі, якщо Кремль допоможе США у боротьбі з терористами.

Також Трамп заявляв про намір спробувати укласти угоду з РФ про суттєве скорочення ядерної зброї в обмін на скасування санкцій.