Прокуратура Закарпаття не згодна з рішенням суду щодо міри запобіжного заходу для чиновників Ужгорода, підозрюваних у вимаганні хабара

14:58, 28 січня 2017

Ужгород. 28 січня. УНІАН. Прокуратура Закарпатської області готує апеляційні скарги на рішення Ужгородського міськрайонного суду, який обрав несправедливі міри запобіжного заходу підозрюваним у резонансному корупційному кримінальному провадженні.

Про це кореспонденту УНІАН повідомили сьогодні у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

Зазначається, що 27 січня Ужгородський міськрайонний суд обрав міри запобіжного заходу щодо посередника та голови земельної комісії Ужгородської міської ради, визначивши суми грошової застави. Слухання з обрання запобіжного заходу першому заступнику Ужгородського міського голови Іштвану Цапу було перенесено суддею на понеділок, 30 січня.

Того ж дня прокуратура Закарпатської області внесла клопотання до суду про обрання міри запобіжних заходів усім підозрюваним у резонансному корупційному кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди посадовцями Ужгородської міської ради через посередників за вирішення «земельних» питань.

«Незважаючи на суспільний резонанс, який викликав даний корупційний скандал, не беручи до уваги те, що прокуратура наполягала виключно на триманні під вартою без визначення суми грошових застав, Ужгородський міськрайонний суд обрав неадекватні до ситуації міри запобіжного заходу і мізерні, на думку прокуратури, суми застави», - наголосили в прес-службі.

У прокуратурі уточнили, що посереднику, затриманому на хабарі у 20 тис. грн суд визначив суму застави у 40 тис.гр., а депутату Ужгородської міськради, який є головою постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури Станіславу Пономарьову – 96 тис. грн.

«Прокуратура вважає такі рішення суду несправедливими і готує апеляційні скарги стосовно обраних мір запобіжних заходів підозрюваним, а також відстоюватиме принципову позицію в питанні обрання Іштвану Цапу запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення суми грошової застави», - додали у відомстві.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня стало відомо, що правоохоронці Ужгорода викрили корупційну схему одержання неправомірної вигоди службовими особами міськради за сприяння у вирішенні земельних питань, які виносилися на сесію ради.

Розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою). Проведено обшуки в кабінетах Ужгородської міськради.

26 січня генеральний прокурор України Юрій Луценко написав у Facebook, що першого заступника міського голови Ужгорода Іштвана Цапа викрито у вимаганні 40 тис. грн хабара у підприємця за дозвіл приватизації землі. За словами Луценка, посередника затримано під час отримання другого траншу хабара, а Цап ”подався в біги”.

Зранку 27 січня Цап з`явився в прокуратуру Закарпатської області, де спростував журналістам всі звинувачення і, зокрема, що переховувався від слідства.