СБУ направила до суду справу про розкрадання понад 600 млн грн співробітниками недержавного пенсійного фонду НБУ

14:56, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Служба безпеки України направила до Голосіївського районного суду Києва обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відкритому за фактом розтрати коштів колишніми керівниками недержавного пенсійного фонду Національного банку України.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Згідно з повідомленням, співробітники спецслужби завершили досудове розслідування у справі про розтрату в 2013-2014 роках понад 600 млн грн службовими особами фонду.

«До підозрюваних у зазначеному кримінальному провадженні застосовано запобіжні заходи у вигляді застави і особистого зобов'язання», - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що зараз триває досудове слідство, відкрите за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України щодо інших фактів, які розслідуються в кримінальному провадженні.

Як повідомляв УНІАН, Апеляційний суд Києва обрав екс-керівнику корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України, підозрюваному в розтраті понад 600 млн грн, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млн грн.

У результаті протиправної діяльності колишніх чиновників фонду значних фінансових втрат зазнали більш як 10 тисяч працівників НБУ - учасників недержавної програми пенсійного забезпечення.

У лютому 2015 року СБУ порушила кримінальні провадження за фактами розтрати та легалізації коштів колишніми службовими особами пенсійного фонду регулятора.

За даними правоохоронців, колишні службові особи Фонду з допомогою протиправних схем перевели з пенсійного фонду НБУ на рахунки комерційних структур понад 600 млн грн. У цілому, протизаконні дії колишнього керівництва Фонду завдали збитків у розмірі близько 900 млн грн.