Данилюк очікує рішення лондонського суду щодо «кредиту Януковича» на 3 млрд дол. у квітні 2017 року

14:43, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Високий суд Англії може в квітні цього року оголосити рішення за позовом про борг на 3 млрд дол. за єврооблігаціями, викупленими Російською Федерацією в грудні 2013 року за домовленістю між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем.

Про це міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив в ефірі «Громадське ТБ».

«Були слухання в лондонському суді, який заслухав обидві сторони, це відбувалося протягом трьох днів. І зараз суддя після того, як він ознайомився зі справою, за певний час має ухвалити рішення, оформити його документально. Тобто, це не те, що оголошується одразу після засідання, результат може бути оголошений навіть через три місяці. Може, десь у квітні буде його рішення», - сказав Данилюк.

Як повідомляв УНІАН, 19 січня у Високому суді Англії завершилися слухання позицій сторін за позовом Росії до України щодо кредиту на 3 млрд дол.

Україна називає кредит "хабарем" Кремля колишній українській владі і не визнає його суверенним боргом.

Російська сторона наполягає на тому, що Україна до мораторію в грудні 2015 року обслуговувала кредит, отже, визнала його державним.

Росія звернулася до високого суду Лондона з позовом до України в лютому 2016 року. Предметом спору є кредит, виданий у грудні 2013 року за домовленістю між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем з допомогою викупу євробондів України через Ірландську фондову біржу.

Україна включила російський кредит до периметру реструктуризації держборгу, яку успішно завершила за 13 з 14 випусків облігацій у листопаді минулого року. «Російські» облігації не увійшли до переліку паперів, які пройшли реструктуризацію у зв'язку з відмовою РФ від участі в цьому процесі. Російська сторона наполягала на отриманні кращих умов, ніж у інших кредиторів, що заборонено угодою з власниками реструктуризованих облігацій.

МВФ у грудні минулого року визнав борг України перед РФ офіційним, при цьому пом'якшивши вимоги своєї політики кредитування країн, що мають боргові проблеми, в тому числі за суверенним боргом, що дозволить продовжити співпрацю з нашою країною навіть за умови невиплати боргів.

У зв'язку з відмовою РФ від участі в борговій операції Кабінет міністрів України в грудні минулого року запровадив мораторій на виплату за «російськими» бондами, а згодом рішенням Верховної Ради цей мораторій було встановлено як безстроковий.