Норвезькі спецслужби вважають, що Росія намагалася вплинути на Нобелівський комітет – ЗМІ

11:28, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Норвезька контррозвідка розцінила зустріч російських дипломатів з новим головою Норвезького нобелівського комітету, що відбулася влітку 2015 року, як спробу російських спецслужб вплинути на нього, щоб не допустити присудження Нобелівської премії миру президентові України Петру Порошенку.

Про це повідомляє РІА «Новости» з посиланням на місцеву телерадіокомпанію NRK.

Директор Норвезького нобелівського комітету Улаф Ньолстад розповів телеканалу, що влітку 2015 року до нього прийшли двоє представників російського посольства. На зустрічі, серед іншого, обговорювалися повідомлення, які з'явилися незадовго до того, про те, що українська влада нібито надіслала голові американської дипмісії в Осло листа про спільний тиск на Нобелівський комітет, щоб домогтися присудження премії миру Порошенку. Як зазначив Ньолстад, що на той момент він вже підозрював, що лист було несправжнім, і запитав про це російських дипломатів. Ті відповіли, що не знають, чи був він справжнім, згадує директор комітету.

Після зустрічі Ньолстад, за його словами, замислився, чи не був він спробою вплинути, і зв'язався з поліцейською Службою безпеки, яка займається боротьбою зі шпигунством.

Керівник контррозвідувального підрозділу Служби безпеки Арне Крістіан Хаугстойл заявив NRK, що один з відвідувачів Нобелівського комітету з числа російських дипломатів був співробітником російської розвідки. "За нашою оцінкою, це була операція з спроби впливу... Ми бачимо, що фальшиві новини і фальшивий лист використовувалися, щоб дискредитувати потенційного кандидата на премію миру. Ми вважаємо, що в даному разі метою було домогтися того, щоб Порошенко не був кандидатом на Нобелівську премію миру", — заявив він.

У свою чергу в російському посольстві зазначили, що такі візити є повсякденною дипломатичною роботою. "Важлива частина повсякденної роботи дипломата в будь-якій країні — збирання і аналіз інформації про внутрішню і зовнішню політику, обмін думками з партнерами і багато іншого", — йдеться у відповіді посольства Росії, яку оприлюднив телеканал.

Дипломати зазначають, що зустрічі з працівниками Нобелівського комітету відбуваються час від часу, враховуючи величезний інтерес до премії миру, а на грудневу церемонію запрошують всіх акредитованих в Осло послів. Крім того, в той час, про який йдеться, Ньолстад лише вступив на посаду (1 січня 2015 року), і зробити йому візит ввічливості - звичайна дипломатична практика, зазначили в російському посольстві.

Джерело: https://ria.ru/world/20170128/1486683321.html