Трамп призупинив прийом сирійських біженців у США

09:11, 28 січня 2017

Київ. 28 січня. УНІАН. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп призупинив на невизначений термін прийом сирійських біженців у країну, а також заморозив на 120 днів програму прийому біженців з інших країн.

Як повідомляє Російська служба ВВС, відповідні розпорядження містяться в указі про "екстремальний відбір" іммігрантів.

Цей документ, за словами Трампа, покликаний не допустити в країну "радикальних мусульманських терористів".

"В'їзд громадян Сирії як біженців суперечить інтересам Сполучених Штатів, і я заморожую в'їзд до того часу, коли я вирішу, що відбулися істотні зміни, ... які дозволять прийом сирійських біженців відповідно до національних інтересів", - йдеться в тексті указу, опублікованому незабаром після його підписання.

Згідно з указом, США призупиняють програму прийому біженців на 120 днів для з'ясування ефективності діючих правил. Також наголошується, що США візьмуть не більш як 50 тисяч біженців у 2017 фінансовому році, при цьому пріоритет надаватимуть біженцям, що переслідуються з релігійних мотивів.

Крім указу про мігрантів, Трамп підписав документ про "велику перебудову" збройних сил США, який дає старт плану розробки нових літаків, суден, ресурсів та інструментів для наших чоловіків і жінок в уніформі".

За даними адміністрації колишнього президента Барака Обами, за минулий рік США прийняли близько 10 тис. сирійських переселенців.

У ході своєї передвиборної кампанії Трамп пропонував наглухо закрити для мусульман можливість в'їзду до США доти, доки "наші люди не розберуться, що відбувається". Однак після перемоги на виборах риторика Трампа пом'якшилася, і він жодного разу не повторював цю тезу на публіці.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/news-38778475