У Луцьку в Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту вшанували розстріляних жителів місцевого гетто

22:12, 27 січня 2017

Луцьк. 27 січня. УНІАН. У Луцьку в Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту вшанували розстріляних жителів місцевого гетто.

Як повідомили УНІАН у відділі інформаційної роботи Луцької міськради, вшанування невинних жертв відбулося в урочищі Причищизна, що у мікрорайоні Вересневе, поблизу Гнідавського цукрового заводу. Скорботний захід відбувся на місці поховання розстріляних в роки Другої світової війни мешканців луцького гетто.

Як зазначається, там встановлено пам’ятник загиблим з серпня по грудень 1942 року євреям міста Луцька і навколишніх населених пунктів. Тоді було вирито дві великі ями, куди протягом кількох місяців скинули тіла близько 25 тисяч вбитих мирних жителів єврейської національності.

Помолитися за невинно убієнних прийшли керівники області та міста, нащадки загиблих. Голова Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський прочитав молитву, якою у різних куточках світу моляться за жертв Голокосту. Присутні на мітингу євреї, за традицією, поклали до пам’ятника камінці, лампадки та квіти.

Довідка. Міжнародний день пам'яті жертв Голокоссту відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час його існування там загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.