Порошенко заявляє про необхідність терміново забезпечити танкові підрозділи в повному обсязі модернізованою технікою (доповнена)

19:32, 27 січня 2017

(новина доповнена після 6 абзацу)

Київ. 27 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко заявляє про необхідність терміново забезпечити танкові підрозділи в повному обсязі модернізованими та відремонтованими машинами.

Про це він заявив на початку засідання РНБО з питань оборонного замовлення на 2017 рік, повідомили УНІАН у прес-службі глави держави.

Порошенко назвав цілком слушною пропозицію щодо закупівлі зразків озброєння та військової техніки в кількості, яка забезпечує так зване «оптове переозброєння» окремих підрозділів.

За словами президента, великою дискусією при формуванні державного оборонного замовлення стало питання відносно того, що саме треба закуповувати.

«У нас стає вибір: або один «Оплот», або десять глибоко модернізованих і капітально відремонтованих Т-64 або Т-80. При чому «Оплот» будується щонайшвидше за 18 місяців, а цикл глибокої модернізації Т-80 складає 2,5 місяці. Таким чином, у нас стає питання або танкова рота в повному складі, або один танк», - сказав він.

«І поки у нас є ресурс, поки терміново треба провести глибоку модернізацію зазначених танків, нам необхідно в першу чергу забезпечити танкові підрозділи в повному обсязі стовідсотковою комплектацією глибоко модернізованими, капітально відремонтованими машинами за надзвичайно короткий термін», - наголосив Порошенко.

Президент повідомив, що на виконання його доручення формування державного оборонного замовлення здійснюватиметься як мінімум на три роки. «Щоб мати можливість втілювати в життя найновітніші розробки українського оборонно-промислового комплексу та українських конструкторів, які мають добре реноме, авторитет і у військах, і на міжнародному ринку», - підкреслив Порошенко.

Глава держави наголосив, що при формуванні оборонного замовлення цього року мають бути враховані всі недоліки, що мали місце у 2016-му.

«Державне оборонне замовлення на 2017 рік ми маємо сформувати з твердим урахуванням тих недоліків, які мало оборонне замовлення 2016 року. Перш за все наголошую на тому, що 81% державного оборонного замовлення – це є загальний фонд держбюджету. І ми твердо переконані в тому, що на сьогоднішній день цей 81% буде гарантовано профінансовано», - підкреслив Порошенко.

«В грошовому вимірі – близько 9 млрд грн. – це кошти загального фонду держбюджету в 2017 році, при чому фінансування має розпочатися вже зараз», - додав глава держави.