РНБО доручила Кабміну затвердити основні показники державного оборонного замовлення на 2017 рік

18:35, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Рада національної безпеки і оборони України доручила Кабінету міністрів затвердити основні показники державного оборонного замовлення на 2017 рік.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі РНБО за результатами сьогоднішнього засіданні Ради нацбезпеки, на якому були розглянуті основні показники державного оборонного замовлення на 2017 рік та прогнозні показники на наступні два роки.

"Рішенням РНБО України уряду доручено затвердити схвалені на засіданні основні показники державного оборонного замовлення з урахуванням видатків, передбачених бюджетом на поточний рік", - йдеться у повідомленні.

У цьому зв'язку сказано, що серед визначених у державному оборонному замовленні пріоритетів відзначено розробку та виробництво нових зразків озброєння та військової техніки, розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу, збільшення обсягу державних гарантій за кредитами та спрощення механізму їх отримання для суб’єктів-господарювання, які залучаються до виконання державного оборонного замовлення.

Разом з тим державним оборонним замовленням передбачено забезпечити Збройні сили України та інші військові формування новим перспективним озброєнням та військовою технікою: сучасними ракетними та артилерійськими системами, броньованими ракетними катерами, безпілотними літальними апаратами, бронетанковою технікою, засобами радіоелектронної боротьби і радіолокації, сучасними засобами зв’язку і управління, комплексами розвідки для артилерійських підрозділів, засобами спостереження, прицілювання та нічного бачення, планується також модернізація літаків, гелікоптерів та іншої військової техніки тощо.

Крім того, зазначається, що рішенням РНБО передбачено розпочати «Державну цільову програму створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року». Таким чином, Кабінету міністрів України доручено з урахуванням недофінансування державного оборонного замовлення у 2016 році внести відповідні корективи до «Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року».

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2016 року у Міністерстві з економічного розвитку і торгівлі повідомляли, що державне оборонне замовлення України на 2017 рік проходить етап фінального узгодження, а його обсяг зросте на 10-20% порівняно з 2016 роком.