У ГПУ планують найближчим часом завершити досудове розслідування у справі Януковича про держзраду

17:57, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. У Генеральній прокуратурі України планують найближчим часом завершити досудове розслідування у справі про вчинення екс-президентом Віктором Януковичем державної зради та відкрити матеріали справи стороні захисту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні журналістам повідомив прокурор Генеральної прокуратури Максим Крим.

«У даній (зміненій) підозрі конкретизовано обставини вчинених Януковичем кримінальних правопорушень та додано ще один епізод його злочинної діяльності, який полягає у зверненні з аналогічним проханням про необхідність застосування збройних сил РФ до Ради федерації Росії», - заявив він, відповідаючи на запитання, що міститься в уточненій підозрі Януковичу.

За його словами, адвокат Януковича особисто приїхав до Генпрокуратури, де письмово підтвердив своє небажання отримувати повідомлення про зміну підозри.

Прокурор запевнив, що відмова адвокатів особисто отримувати повідомлення про зміну підозри Януковичу не впливає на досудове слідство.

«Факт відмови з будь-яких причин жодним чином не впливає на подальше здійснення досудового розслідування. Наразі триває досудове розслідування і найближчим часом, я сподіваюся, ми оголосимо про його завершення і відкриємо матеріали стороні захисту», - сказав Крим.

«Разом з тим одночасно дане повідомлення також було надіслано поштою за адресою здійснення адвокатської діяльності ними (адвокатами Януковича – УНІАН), тому Генпрокуратурою вжито заходів щодо вручення даного повідомлення про підозру», - заявив прокурор.

Він зауважив, що у підозрі конкретизовано всі обставини вчинення кримінального правопорушення.

Як повідомляв УНІАН, прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко заявив, що захисникам Януковича сьогодні, 27 січня, вручать уточнену підозру у вчиненні державної зради. "Сьогодні буде вручена захисникам підозрюваного Януковича нова підозра, а також буде відправлено на всі відомі адреси проживання та перебування підозрюваного Януковича", - сказав він.

"Зміна підозри полягає в тому, що ми додали новий епізод щодо звернення підозрюваного Януковича з листом про введення російських військ на територію України до Ради федерації", - пояснив Кравченко і додав, що під час досудового розслідування було встановлено, що Янукович звертався з таким листом і до президента РФ Володимира Путіна, і до Ради федерації РФ.

Пізніше один з адвокатів Януковича Ігор Федоренко заявив, що змінений текст підозри екс-президенту у державній зраді сьогодні вручений не був.

«Уточнена підозра вручена не була, про це складено відповідний акт. Слідчому заявлено вимогу провести вручення матеріалів відповідно до глави 43 КПК України «у порядку міжнародної правової допомоги», - заявив Федоренко.

Своєю чергою генеральний прокурор Юрій Луценко заявив сьогодні, 27 січня, що з березня розпочнеться суд над Януковичем. За словами генпрокурора, нещодавно слідство допитало останнього свідка у цій справі - голову Верховної Ради Андрія Парубія.