У ЄС заявили, що рішення про заборону експорту лісу не повинні перешкоджати торгівлі та дотриманню міжнародних зобов'язань України

17:46, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен заявив, що рішення про заборону експорту деревини не повинні перешкоджати торгівлі та дотриманню міжнародних зобов'язань України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час дискусії «Європейська інтеграція – 2017: вибір зроблено. Змінюємось разом!».

"Ми також сподіваємося, що буде вжито заходів для вирішення проблеми із забороною на експорт деревини", - заявив Фреллесен.

У цьому зв'язку він сказав, що це зараз є великим питанням у двосторонніх відносинах України та Євросоюзу.

Заступник голови Представництва ЄС погодився, що ліси повинні бути захищені, проте він наголосив, що "це повинно бути зроблено у той спосіб, щоб не перешкоджати торгівлі та дотриманню міжнародних правил та зобов'язань".

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у Верховній Раді заявив, що питання відновлення експорту лісу-кругляку в країни Євросоюзу чи продовження чинного в Україні мораторію на такий експорт має бути вирішене відповідно до національних інтересів і в рамках переорієнтації від економіки сировинного типу до економіки виробництва конкурентного продукту.

У Європейському Союзі раніше заявляли, що сподіваються на зняття Україною мораторію на експорт деревини, запровадженого в 2015 році терміном на 10 років.