Відключення аналогового телебачення з липня 2017 року може позбавити близько 5 млн українців безкоштовного доступу до національних каналів - група «1+1 Медіа»

17:22, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Близько 5 млн українців можуть бути позбавлені безкоштовного доступу до національних телеканалів під час переходу у липні 2017 року з аналогового на цифрове мовлення через недостатнє охоплення території України сигналом оператора цифрової ефірної телевізійної мережі - приватної компанії «Зеонбуд», яка обіймає монопольне становище на ринку.

Про це повідомила прес-служба одного з найбільших українських медіахолдингів «1+1 Медіа».

«Згідно з ліцензійними умовами, провайдер ефірно-цифрового мовлення «Зеонбуд» має охоплювати не менше 95% населення. За нашою експертною оцінкою, зона охоплення населення сигналом Т2 менше на 10-15% і перебуває у межах 80-85%», - йдеться у повідомленні.

За словами директора департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення «1+1 Медіа» Андрія Мальчевського, перехід з аналогового на цифрове мовлення у 2017 році для українців неминучий і корисний для розвитку телевізійної галузі, проте через такий перехід величезна кількість людей може позбутися доступу до національних телеканалів.

«Ми готові сприяти державі і допомогти розробити гнучкий і безболісний план переходу, який не буде ризикованим», - цитує Мальчевського прес-служба.

За його словами, таке відключення торкнеться не тільки телеканалу «1+1», але і каналів групи «Інтер» і «Першого національного» («UA:Перший»), які мають найбільше аналогове ефірне покриття.

Прес-служба «1+1 Медіа» зазначає, що відключення аналогового мовлення у 2017 році призведе до переходу частини непокритих цифровим сигналом домогосподарств на безкоштовне супутникове мовлення, де представлена частина російськомовного телевізійного продукту: міжнародні версії каналів «ОРТ», «РТР» і « НТВ ».

«Це дозволить проникнути російським каналам на територію України, а частина населення взагалі залишиться без доступу до національних каналах», - підкреслили у прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2016 року Кабінет міністрів України прийняв рішення відстрочити повний перехід на цифрове телебачення в Україні на один рік через непрозору діяльність оператора цифрової ефірної телевізійної мережі - приватної компанії «Зеонбуд», що обіймає монопольне становище на ринку.

У грудні 2006 року Україна підписала меморандум «Женева-2006», який передбачав повний перехід до червня 2015 року від аналогового до цифрового телерадіомовлення в країні. Після завершення цього періоду аналогове мовлення втрачає свій статус, а його застосування стає можливим лише за умови відсутності радіоперешкод прийому цифрового телерадіомовлення у сусідніх країнах. Однак у червні 2015 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про відтермінування переходу на цифрове телебачення.

«Зеонбуд» - український оператор цифрової ефірної телевізійної мережі. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення видала компанії ліцензію у грудні 2010 року на мовлення у стандарті DVB-T2.

Раніше низка українських ЗМІ повідомляли, що власниками «Зеонбуду» є бізнесмени Олександр Янукович, Дмитро Фірташ і Рінат Ахметов. Сама компанія цю інформацію заперечила.