Суд повернув у власність Києва понад 100 га землі в охоронній зоні Музею в Пирогові

16:48, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Рішенням Господарського суду Києва повернуто у комунальну власність 102 га земель, розташованих в межах зони охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України (Музею у Пирогові).

Про це УНІАН повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Підкреслюється, що за результатами раніше проведеної Генпрокуратурою перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючим кооперативом «Освітянин» земельної ділянки площею понад 102 га у Голосіївському районі столиці.

Так, за даними ГПУ, рішенням Київради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України передано вказаному кооперативу земельні ділянки площею понад 102 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому зазначений кооператив передав земельну ділянку, надану йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

«Окрім того, більша частина цих земель розташована в межах зони охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України. Таким чином, забудова зазначених земель житловими будинками вкрай негативно вплине на історичну місцевість, завадить розвитку музею», - наголошується в повідомленні.

З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки і створенні обслуговуючого кооперативу «Освітянин», Генпрокуратурою до Господарського суду Києва було подано позов.

Справа розглядалась судами неодноразово. «Останнім рішенням Господарського суду Києва від 25 січня 2017 року підтверджено правомірність вимог прокурора, визнано недійсними державні акти на землю та відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки», - підкреслили у відомстві.