Гройсман вважає владу Львова спроможною фінансувати рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища і будівництво нового полігону

15:27, 27 січня 2017

Львів. 27 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що міська влада Львова має всі можливості і необхідні фінанси для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і будівництва нового полігону твердих побутових відходів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Гройсман заявив сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА.

Він зазначив, що наведення ладу з Грибовицьким сміттєзвалищем, де 8 місяців тому сталась трагедія і загинули люди, залишається однією з першочергових задач. Там необхідно провести дегазацію, рекультивацію та інші заходи, щоб дати можливість людям прилеглих сіл жити в нормальних умовах. Також проблемою, яка гостро стоїть, є необхідність нового сміттєпереробного комплексу. Прем'єр наголосив, що Львів має для цього всі можливості.

«Сьогодні у міста Львова є всі можливості для того, щоб профінансувати ці роботи. І до них треба було приступати ще вчора. Вважаю, що за 8 місяців, які минули, треба було ефективно діяти після трагедії. На сьогодні бюджет розвитку Львова на 2017 рік має 1 мільярд 800 мільйонів гривень і це дає можливість власними силами виконувати роботу по Грибовицькому сміттєзвалищу для облаштування нового полігону і сміттєпереробного заводу», - сказав Гройсман.

Він також наголосив, що питання Грибовицького сміттєзвалища має вирішити саме Львівська міська рада, оскільки вона його експлуатувала тривалий час і неналежним чином, через що і виникла така проблема.

Гройсман також закликав міського голову Львова Андрія Садового залучати до будівництва сміттєпереробного заводу і кошти Європейського інвестиційного банку.

Він повідомив, що сьогодні мав зустріч з мешканцями села Грибовичі і після спілкування з ними запевнив, що після діалогів з людьми, напружену ситуацію щодо облаштування нового полігону на Львівщині та вирішення проблем сміттєзвалища в Грибовичах, можна вирішити і досягти порозуміння «якщо міська влада буде вести конструктивні діалоги і дасть гарантію мешканцям виконувати свої зобов'язання».

Гройсман додав, що наступного тижня на Львівщину будуть скеровані представники ряду органів влади і міністерств, які будуть сприяти у вирішенні питання по рекультивації сміттєзвалища у Грибовичах, а також ситуації із очищенням Львова від сміття.

У свою чергу, голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що упродовж наступних 5 днів зі Львова буде вивезено все сміття.

За його словами, на сьогодні 5 сміттєвих полігонів в області готові прийняти сміття зі Львова. Після того, які Львів очистять від сміття, подальші дії вивезення побутових відходів повинно координуватися і здійснюватися міською владою.

Гройсман під час брифінгу також спростував поширену напередодні у ЗМІ інформацію про те, що нібито є домовленість про подальшу експлуатацію Грибовицького сміттєзвалища ще на півроку.

«Це об'єкт, який становить екологічну небезпеку і його потрібно реконструювати. Про жодну експлуатацію не йдеться», - зазначив Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, У Львові сьогодні під час засідання у Львівській ОДА за участі Гройсмана було досягнуто домовленість про виділення земельної ділянки на Львівщині, яка буде передана Львівській міській раді для облаштування полігону твердих побутових відходів.

Довідка УНІАН. У Львові триває напружена ситуація з вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького сміттєзвалища після обвалу на ньому та загибелі людей.

Міський голова Львова Андрій Садовий неодноразово звертався за допомогою до інших регіонів країни, однак більшість із них не мають змоги приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів. За даними Львівської міської ради, щоденно місто продукує 650-700 тонн сміття.

Президент України Петро Порошенко доручив уряду вжити заходів для вирішення проблеми вивезення сміття зі Львова.