Інвестори з шести країн цікавляться приватизацією обленерго – голова Фонду держмайна

15:16, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Інвестори з США, Канади, Туреччини, Японії, Кореї, Об'єднаних Арабських Еміратів цікавляться приватизацією «Хмельницькобленерго», «Миколаївобленерго», «Харківобленерго», «Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго» та «Черкасиобленерго». Про це повідомила прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ) з посиланням на голову відомства Ігоря Білоуса.

«Ці люди витрачають гроші останні півроку на юристів, економістів. Вони їздять по областях, по обленерго, станціях, ставлять тисячі питань», - наводить слова Білоуса прес-служба.

Також він підкреслив, що в приватизації не братимуть участь російські компанії.

«Я вам можу сказати, що 99% інвесторів на обленерго - це іноземці, й це не росіяни, навіть по бенефіціарах. Росіяни не беруть участь у нашій приватизації», - зазначив голова ФДМУ.

Як повідомляв УНІАН, Фонд держмайна з 2014 року безуспішно намагається продати держпакети акцій обленерго. У 2016 році відомство неодноразово переносило терміни їх виставлення на аукціони у зв'язку з відсутністю належної законодавчої бази у сфері енергетики.

Зокрема, голова фонду неодноразово підкреслював, що для початку приватизації обленерго потрібно ухвалити законопроект про ринок електроенергії (схвалений Верховною Радою в першому читанні) та затвердити стимулююче тарифоутворення для підвищення інвестиційної привабливості енергооб'єктів.