Держпродспоживслужба запобігла ввезенню в Україну 92 тонн заражених бананів із Еквадору та Коста-Ріки

14:30, 27 січня 2017

Одеса. 27 січня. УНІАН. Держпродспоживслужба запобігла ввезенню в Україну майже 92 тонн заражених бананів із Еквадору та Коста-Ріки.

Як повідомили УНІАН у Головному управлінні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області, цього тижня спеціалістами служби при проведенні фітосанітарного контролю в поромному комплексі Чорноморського морського торговельного порту виявлено відсутній на території України карантинний організм - середземноморська плодова муха (Ceratitis capitata Wied).

«Небезпечним шкідником, який може суттєво зіпсувати зовнішній вигляд і смак фруктів, був заражений вантаж бананів загальною вагою 91,922 тонн. Партія фруктів надійшла в Україну з Еквадору та Коста-Ріки», - повідомили в главку.

Крім того, при проведенні фітосанітарного контролю середземноморську плодову муху було виявлено у вантажі цитрусових. Шкідником уражено 72,6 тонн мандаринів та 23,7 тонн грейпфрутів. Країну походження цих фруктів у службі не уточнили.

Заражені вантажі затримано, щодо них буде вжито відповідних фітосанітарних заходів.

Довідка УНІАН. Середземноморська плодова муха – це небезпечний шкідник, який знищує від 30 до 100% плодів персика, абрикоса, сливи в країнах Середземномор'я та Південної Америки. Він пошкоджує понад 200 видів рослин. Серед них практично всі плодові, багато ягідних, низка овочевих. Личинки середземноморської плодової мухи викликають опадання плодів. На території України цей карантинний організм відсутній.