У аеропортах Києва правоохоронці викрили 6 громадян Росії, серед яких можуть бути російські військові та пов’язані з НЗФ особи

13:52, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Прикордонники та співробітники Служби безпеки України викрили в столичних аеропортах шестеро громадян Росії, серед яких можуть бути військовослужбовці збройних сил Російської Федерації та особи, які мають зв’язки з незаконними збройними формуваннями.

Про це повідомляється на сайті Державної прикордонної служби України.

"Учора в столичних аеропортах співробітники Держприкордонслужби спільно з СБУ викрили 6 громадян Росії. Серед них були можливі військові Російської Федерації та особи, які мають зв’язки з НЗФ і причетні до злочинного угруповання, яке пов’язане із шахрайськими діями у банківській сфері. Всі росіяни намагались потрапити в Україну", - йдеться у повідомленні.

Так, в аеропорту "Бориспіль" під час оформлення рейсу, який прибув з Мінська, були виявлені 5 громадян Росії. Всі чоловіки прибули в Україну вперше. В ході додаткового контролю у кожного з росіян знайшли однакову суму коштів у розмірі по 100 тисяч рублів в однакових конвертах. У деяких з них співпадала дата видачі паспортів.

Всі п’ятеро іноземців вказали "відпочинок" як мету свого перебування на території України. "Під час спілкування відповіді чоловіків були характерні саме для військових або чітко поінструктованих осіб", - зауважили у Держприкордонслужбі.

Крім того, у одного з росіян правоохоронці виявили військовий квиток, жетон збройних сил РФ та маскувальний халат.

Громадянам РФ відмовлено в перетині державного кордону, тривають подальші фільтраційно-перевірочні заходи.

Ще одного громадянина Росії прикордонники спільно з СБУ викрили в аеропорту "Київ". Він також прилетів в Україну рейсом з Мінська. Під час прикордонного контролю на чоловіка спрацювала база даних, оскільки стосовно нього діяло доручення від правоохоронних органів.

Правоохоронці встановили, що чоловік є головою ради директорів однієї з груп компаній, яка займається фінансуванням проектів у Росії та за кордоном. Також, зауважили в Держприкордонслужбі, з’ясувалося, що він має зв’язки з представниками незаконних збройних формувань, які воюють на сході України, бо в його телефоні були відповідні контакти. Крім того, він був нагороджений медаллю "За повернення Криму" особисто міністром оборони РФ. Цьому громадянину Росії було відмовлено в пропуску через державний кордон України.