Правозахисники вважають можливу блокаду окупованого Донбасу порушенням прав жителів цих територій

13:15, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Координатор громадської організації “КримSOS” Таміла Ташева та координатор благодійного фонду “Восток-SOS” Олександра Дворецька вважають неприпустимими будь-які заяви про економічну блокаду непідконтрольних територій сходу України, а також обмеження виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вони заявили на прес-конференції.

“Минулого року риторика окремих державних діячів та політиків щодо економічної блокади територій Донбасу і Криму продовжилася. Можна згадати про законопроект №3593-Д про тимчасово окуповані території України, яким повністю знімається відповідальність України за права жителів окупованих територій і в тому числі щодо соціальних виплат. Ми як правозахисні організації вважаємо, що жителі окупованих та непідконтрольних територій мають такі само права, як і всі інші громадяни України”, - сказала Ташева.

В свою чергу Дворецька зауважила, що ще одним порушенням прав переселенців є неможливість їх участі у політичному житті країни. “У 2016 році так і не було вирішено питання виборчого права для переселенців. Здавалося б, якщо тобі нема де жити, то і не важливо ставити галочку в бюлетені. Але після створення територіальних громад проходять вибори у понад 170 територіальних громадах, але, на жаль, внутрішньо переміщені особи позбавлені можливості брати участь у таких виборах, хоча вони фактично проживають на території цих громад. Тому ми думаємо, що виборче питання є актуальним і в поточному році, зокрема щодо місцевих виборів та у парламентських виборах, якщо в них збережеться мажоритарна складова”, - додала Дворецька.