Freedom House вимагає від РФ звільнити адвоката Курбедінова та активіста Салієва

12:51, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Міжнародна неурядова організація Freedom House («Дім свободи») вимагає від Російської Федерації звільнити адвоката Еміля Курбедінова та активіста Сейрана Салієва.

Про це УНІАН повідомили у Freedom House Ukraine з приводу затримання у Криму двох адвокатів Миколи Полозова та Еміля Курбедінова, а також одного з їхніх клієнтів - Сейрана Салієва.

«Росія повинна звільнити Курбендінова і Салієва та почати дотримуватись норм міжнародного права щодо окупованих територій», - сказав віце-президент з міжнародних програм Роберт Герман.

«Постійні порушення російськими силами основних правових принципів перетворили Крим на територію, де базові права людини більше не дотримуються, і де залишилося дуже мало надії на можливість законного оскарження свавілля з боку сил безпеки», - додав він.

В організації нагадали, що 26 січня окупаційні сили у Криму затримали Еміля Курбедінова, відомого кримськотатарського адвоката, та одного з його підзахисних, Сейрана Салієва.

Зокрема, Курбедінова арештовано та обвинувачено у пропаганді та публічній демонстрації нацистської та екстремістської символіки, зокрема за публікацію відео у 2013 році в російській соціальній мережі «Вконтакте» про захід, організований «Хізб ут-Тахрір», ісламською групою, забороненою в Росії. Курбедінова суд заарештував на 10 діб.

Також сказано, що очікується, що Салієва (його заарештували на 12 діб) буде обвинувачено в тероризмі. У будинку Салієва було проведено обшук озброєними людьми, які, можливо, шукали матеріали, пов'язані з організацією «Хізб ут-Тахрір». Салієв - громадський активіст, який був оштрафований у травні 2016 за оголошення через гучномовець мінарету інформації про незаконні обшуки в будинках кримських татар у Криму. Заявлена приналежність до «Хізб ут-Тахрір» часто використовується російськими силами у Криму для переслідування мирних активістів.

25 січня цього року Миколу Полозова, адвоката, який представляв переслідуваного активіста та лідера кримських татар Ільмі Умерова, було затримано на декілька годин російською ФСБ. Умеров був заступником голови органу самоврядування кримських татар, Меджлісу, та звинувачений у "сепаратизмі" через критику спроб Росії анексувати Крим. Він також зазнав примусового психіатричного лікування. Умеров, у якого хвороба серця та цукровий діабет, залишається під домашнім арештом, оскільки розслідування досі триває.