Держлісагентство ініціює підвищення матеріальної відповідальності за браконьєрство

12:46, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Державне агентство лісових ресурсів ініціювало підвищення матеріальної відповідальності за незаконне полювання на тварин, повідомила тимчасово виконуюча обов'язки голови Держлісагентства Христина Юшкевич на своїй сторінці в Facebook.

«Держлісагентство вже підготувало та подало на розгляд проект спільного наказу Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства екології та природних ресурсів, який передбачає істотне збільшення тарифів для розрахунку відшкодування збитків за незаконне полювання», - написала вона.

За її словами, сума відшкодування за вбитого лося і оленя європейського збільшиться в 4 рази - до 80 тис. грн і 60 тис. грн відповідно, за оленя плямистого - до 50 тис. грн, за лань - до 40 тис. грн (зараз - по 10 тис. грн), за вбивство козулі і муфлона - до 32 тис. грн з 8 тис. грн. За незаконне полювання на птахів буде збільшено суми відшкодування до 4 тис. грн залежно від виду.

«Також необхідно збільшувати штрафи і строки ув'язнення. Зараз штрафи становлять максимум 3,4 тис. грн, а плануються 17 тис. грн, для посадових осіб штрафи збільшаться з 6,8 тис. грн до 34 тис. грн)», - додала Юшкевич.

Як повідомляв УНІАН, Державне агентство лісових ресурсів у розробленому ним законопроекті пропонує збільшити максимальні штрафи за незаконну порубку лісу в 10 разів – до 17 тис. грн, тоді як зараз вони становлять від 800 до 1700 грн.

За словами Юшкевич, штрафи за неправильну видачу лісорубних квитків, яка призводить до порушення правил під час рубок, пропонується збільшити в 33 рази – до 4,5 тис. грн зі 136 грн. Штрафи за порушення прав державної власності на ліси та незаконне використання земель лісового фонду в законопроекті пропонується збільшити до 8,5 тис. грн з 306 грн.