Російські окупанти активно проводять перегрупування своїх сил на Донбасі - ІС

12:38, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Російсько-терористичні війська, посиливши обстріли у зоні АТО на Донбасі, в тому числі, із застосуванням ствольної (122-мм і 152-мм) і реактивної (РСЗВ БМ-21 "Град") артилерії, активно проводять перегрупування своїх сил.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

За його інформацією, на захід і південний захід від Горлівки фіксується висування підрозділів окупантів (загальна кількість - до 300 осіб) до переднього краю. Попереднє перекидання цих підрозділів, зазначає депутат, здійснювалося на автотранспорті. Бойові броньовані машини (ББМ) (за добу до 10 одиниць) перекидаються окремо.

Крім того, повідомив Тимчук, у район Єнакієвого з боку Шахтарська йде перекидання живої сили, предметів матеріально-технічного постачання та військової техніки. За добу зафіксовано переміщення до 30 одиниць вантажного автотранспорту, 8 одиниць ББМ (в основному БТР-70/80). Крім цього, окупанти підсилюють протиповітряну оборону в районі Єнакієвого: за добу зафіксовано перекидання в цей район 2 одиниць самохідних зенітно-ракетних комплексів 9К35М "Стріла-10М" (перевезення здійснювалося на тралах).

Також, зазначив Тимчук, зафіксовано перекидання самохідної артилерії окупантів у район на південний захід від Луганська (н. п. Лутугине). Зокрема, з боку н. п. Біле партіями по 2-3 одиниці було перекинуто близько 10 одиниць 152-мм САУ 2С3 "Акація", а також 3 одиниці БТР-80 і три КамАЗи.

На території "ДНР" у прифронтовій смузі зафіксовано роботу щонайменше 2-х російських комплексів радіоелектронної розвідки на базі автомобіля "Нива-Тайга" (використовуються автомобілі пісочного кольору). Кожен комплекс обслуговують 4 людини (виключно кадрові військовослужбовці ЗС РФ). "Під час роботи над машиною висувається телескопічна антена. На кожній точці комплекс працює не більше 3-х годин на добу. Під час проходження блокпостів "ДНР" ці автомобілі ніколи не зупиняються для перевірки", - повідомив Тимчук.

Він також зазначив, що до особового складу частин і підрозділів "1-го АК ДНР" доводиться інформація про нібито прибуття в район Світлодарської дуги "кількох бойових груп західних приватних військових компаній загальною кількістю до 600 бійців, які братимуть участь у зіткненнях у нейтральній зоні". За версією командування окупантів, "західні найманці" потрібні Збройним силам України з тієї причини, що українські військові відмовляються воювати проти так званого "ополчення" на цій ділянці.