«Укрнафта» планує у 2017 році інвестувати у видобуток нафти 2,6 млрд грн

12:37, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Найбільша нафтовидобувна компанія «Укрнафта» планує у 2017 році інвестувати у видобуток нафти 2,6 млрд грн, тоді як минулого року, з огляду на обмежені фінансові можливості, компанія змогла інвестувати лише 510 млн грн. Про це повідомили в прес-службі компанії.

«Для того щоб забезпечити довгострокову стабілізацію видобутку і створити передумови для її зростання, «Укрнафті» необхідно інвестувати близько 2,6 млрд грн на рік... У бюджеті 2017 року заплановано інвестиційну програму обсягом 2,6 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що за попередніми оцінками, у 2016 році компанія змогла виділити на інвестиції приблизно 510 млн грн., що стало одним з найнижчих показників за останні 10 років.

«У 2016 році інвестиційні можливості компанії були обмежені з огляду на високі ставки рентної плати на видобуток нафти і конденсату. Крім того, не було прийнято рішення про початок досудової санації, план якої було запропоновано керівництвом «Укрнафти» для погашення «історичної» заборгованості», - повідомили в прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, високу ставку ренти на видобуток нафти (45%) було запроваджено в серпні 2014 року з ініціативи уряду у зв'язку з високими світовими цінами на нафту. На той час ціна на еталонний сорт нафти Urals перевищувала 100 дол. за барель. За інформацією компанії, на сьогодні ціни на нафту впали до 45-50 дол. за барель і на тлі цього високі податки значно обмежують можливості компаній інвестувати у видобуток нафти.

Наприкінці жовтня 2016 року глава компанії Марк Роллінс повідомив, що «Укрнафта» звернулася до державних органів з ініціативою про зниження ставки рентної плати за видобуток сирої нафти з нинішнього рівня в 45% до 29% від товарної вартості видобутої сировини. За словами Роллінса, така ініціатива уможливить у довгостроковій перспективі збільшити податкові надходження до бюджету.

У середині листопада Поппер повідомив, що «Укрнафта» зможе інвестувати у видобуток нафти понад 100 млн дол. на рік і наростити обсяг видобутої сировини за умови зниження ставки рентної плати до 29%.

23 листопада у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про внесення змін до Податкового кодексу з метою зниження з 1 січня 2017 року ставки рентної плати за видобуток нафти та конденсату. 20 грудня цей законопроект було розглянуто і проголосовано у другому читанні. Його підтримали 235 народних депутатів. Згідно з прийнятими змінами, на сьогодні ставка ренти на видобуток нафти становить 29% (при розробці свердловин на глибині до 5000 м).

Після зниження податків в «Укрнафті» повідомили, що в 2017 році компанія зможе додатково заощадити 1,3 млрд грн, які планується інвестувати в проекти інтенсифікації видобутку нафти і спрямувати на погашення податкової заборгованості компанії.

Також у жовтні 2016 року Роллінс повідомляв, що податкова заборгованість компанії досягла 12 млрд грн. Для фінансового оздоровлення компанії було розроблено план досудової санації «Укрнафти», який поки ще не було прийнято на зборах акціонерів.

Довідка УНІАН. «Укрнафта» - найбільша публічна нафтогазова компанія України. На її частку припадає близько 70% видобутку нафти і конденсату, а також 11% видобутку газу в Україні. «Укрнафта» є одним з найбільших гравців на роздрібному ринку нафтопродуктів України: компанії належать понад 560 АЗС по всій території країни.

Акції «Укрнафти» включено до лістингу Української біржі і фондової біржі ПФТС (Київ). Депозитарні розписки на акції «Укрнафти» торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.