«Укрнафта» у 2016 році стабілізувала видобуток нафти на рівні 4,2 тис. тонн на добу

12:17, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Найбільша нафтовидобувна компанія «Укрнафта» за підсумками 2016 року стабілізувала видобуток сирої нафти і газового конденсату на рівні 4,2 тис. тонн на добу. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«У 2016 році «Укрнафта» стабілізувала добовий видобуток нафти та конденсату на рівні 4,2 тис. т», - йдеться у повідомленні.

За словами виконавчого віце-президента з видобутку і переробки компанії Маврикія Калугіна, «Укрнафті» з початку 2016 року при обмеженому фінансуванні вдалося стабілізувати видобуток нафти завдяки грамотному вибору інвестиційних проектів і заходів з інтенсифікації видобутку на існуючих свердловинах.

«Без цього падіння видобутку нафти було б набагато більшим. Ми розраховуємо на те, що прийняте парламентом рішення про зниження ставок ренти до 29% дозволить нам збільшити інвестиційну програму, направити всі отримані ресурси від зниження ренти в оновлення устаткування і технологій», - додав Калугін.

За даними прес-служби, незважаючи на стабілізацію середньодобового показника, підсумкові результати за рік показали зниження, наприклад, видобуток нафти і газового конденсату в 2016 році порівняно з 2015 роком знизився на 9,2% - до 1,5 млн тонн, видобуток газу – на 13,4% - до 1,3 млрд куб. м, а також на 12,9% скоротилося виробництво скрапленого газу – до 134 тис. тонн.

Згідно з повідомленням, у 2016 році «Укрнафті» вдалося запобігти прогнозованого 15% падіння видобутку нафти, також компанія в 2,5 разу знизила витрати на капітальний ремонт свердловин – до 680 грн на тонну нафти і конденсату, а сумарна віддача від проведених заходів зросла на 30% - до 144 тис. т у 2016 році з 111 тис. т у 2015 році.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2015 року головою "Укрнафти" був призначений Марк Роллінс. За час перебування на посаді він стабілізував фінансовий стан компанії, сплативши рекордну суму дивідендів і забезпечивши поточну сплату податків.

Наприкінці 2015 року Роллінс для порятунку компанії і відновлення її інвестиційних можливостей запропонував розробити і затвердити план досудової санації "Укрнафти".

У середині березня ідею санації "Укрнафти" підтримав тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який під час позачергового засідання уряду закликав НАК «Нафтогаз України», Фіскальну службу і Міністерство економрозвитку активно підключитися до складання плану санації. Наразі цей план залишається не затвердженим акціонерами компанії.

23 листопада у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про внесення змін у Податковий кодекс із метою зниження з 1 січня 2017 року ставки рентної плати за видобуток нафти та конденсату. 20 грудня цей законопроект був розглянутий і проголосований у другому читанні. Його підтримали 235 народних депутатів. Згідно з прийнятими змінами, на сьогодні ставка ренти на видобуток нафти становить 29% (при розробці свердловин на глибині до 5000 м).

Після зниження податків, в «Укрнафті» повідомили, що в 2017 році компанія зможе додатково заощадити 1,3 млрд грн, які планується інвестувати в проекти інтенсифікації видобутку нафти і направити на погашення податкової заборгованості компанії.

Довідка УНІАН. «Укрнафта» - найбільша публічна нафтогазова компанія України. На її частку припадає близько 70% видобутку нафти і конденсату, а також 11% видобутку газу в Україні. «Укрнафта» є одним із найбільших гравців на роздрібному ринку нафтопродуктів України: компанії належать понад 560 АЗС по всій країни.

Акції «Укрнафти» включені в лістинг Української біржі і фондової біржі ПФТС (Київ). Депозитарні розписки на акції «Укрнафти» торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.