Жителі окупованих районів Донецької області масово відмовляються від отримання "паспортів ДНР" - Тимчук

11:51, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Жителі тимчасово окупованих районів Донецької області масово відмовляються від отримання "паспортів ДНР".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат, координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

За його словами, з метою "мотивації" жителів окупованих районів Донецької області до отримання «паспорта ДНР» керівництво "ДНР" поширює інформацію про те, що "при видачі нових документів паспорт громадянина України (якщо він був у власника) не вилучається і жодних відміток в ньому про видачу "паспорта ДНР" не робиться".

"Це рішення викликано масовими відмовами місцевих жителів від отримання «паспортів ДНР» через побоювання щодо вилучення українських паспортів", - повідомив Тимчук.

Він зазначив, що з початку 2017 року фіксуються ускладнення процедури перетину жителями "ДНР" державного кордону України і РФ в зоні пункту пропуску "Успенка" під час виїзду до Росії. "Очікування можливості виїхати до РФ на цій ділянці займає 10-12 годин. Таке тривале простоювання в чергах викликано посиленням процедури перевірки документів і транспорту співробітниками прикордонної служби ФСБ РФ", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, російська сторона в масі випадків відмовляється визнавати документи, видані "ДНР", вказуючи, що в'їзд можливий тільки за українським документам. Крім того, додаткові перевірки проводять російські кінологи.

Також на утворення черг, наголосив Тимчук, впливає збільшення кількості "спекулянтів" з "ДНР", які регулярно виїжджають до РФ. "В цих умовах жителі "ДНР" почали віддавати перевагу перетину держкордону України з РФ в межах пунктів пропуску, підконтрольних Україні (північ Луганської області та Харківська область), для чого вони попередньо змушені перетинати КППВВ на лінії розмежування", - наголошується в повідомленні.