За час роботи Балчуна головою "Укрзалізниці" збиток економіці України становив до 50 млрд грн - Омелян

11:18, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. За час роботи Войцеха Балчуна на посаді голови акціонерної компанії "Укрзалізниця" збиток економіці України від незадовільної роботи компанії становив до 50 млрд грн.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"З травня 2016 до січня 2017 через вкрай незадовільну роботу "Укрзалізниці" збиток економіці України - до 50 млрд грн. Реформування провалено, процес корпоратизації зупинено. Міжнародне співробітництво і транзит - зірвано. Із запланованих капітальних інвестицій в 11,2 млрд грн виконано лише близько половини. В судах програно і вже списано з рахунків мільярдні суми", - написав міністр.

За його словами, у нього немає жодного особистого конфлікту з Балчуном, але те, "що з блискучого менеджера він вирішив стати низькокваліфікованим працівником, якому платять великі гроші українські платники податків - його особистий вибір".

Як повідомляв УНІАН, у ході засідання Кабінету міністрів 25 січня між Омеляном і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом відбулася дискусія щодо проблемних питань реформування "Укрзалізниці" та її керівника Войцеха Балчуна.

Гройсман заявив, що Кабінет міністрів України прийняв рішення про підпорядкування компанії "Укрзалізниця" безпосередньо уряду, що дасть змогу виключити ситуацію перетворення компанії в заручницю особистих стосунків та амбіцій чиновників різних рангів. При цьому Омелян наполягає на перегляді рішення Кабінету міністрів про виведення публічної акціонерної компанії "Укрзалізниця" з підпорядкування міністерству та передачу в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі, також він заявив про намір оскаржити це рішення в суді.