МЗС України закликає міжнародне співтовариство об’єднатися для недопущення проявів антисемітизму і нетерпимості

11:08, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Міністерство закордонних справ України закликає міжнародне співтовариство об’єднатися для недопущення будь-яких проявів антисемітизму і нетерпимості на расовому чи національному ґрунті.

Про це йдеться у заяві МЗС України до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

У міністерстві зауважили, що 1 листопада 2005 року резолюцією №60/7 Генеральної асамблеї ООН визначила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, мільйонів євреїв, брутально знищених нацистськими злочинцями у роки Другої світової війни.

"Разом з людьми доброї волі у всьому світі громадяни України різних національностей у цей день висловлюють свою солідарність з жертвами Голокосту і заявляють про свою рішучість донести до прийдешніх поколінь правду про варварські злочини нацизму та убезпечити людство від руйнівних наслідків антисемітизму, расизму та ксенофобії", - йдеться у заяві.

Наголошується, що для України цей день сповнений особливого трагізму і болю. "Майже 1,5 млн українських євреїв були знищені нацистами на території України у часи Другої світової війни. Одним з символів Голокосту стало урочище Бабин Яр, де у 1941-1943 роках було розстріляно 100 тисяч осіб. Переважну більшість закатованих становили євреї", - зазначили в МЗС.

У заяві підкреслюється, що пам'ять про трагедію Голокосту є сьогодні складовою національної пам’яті українського народу. Так, свідченням глибокої пошани до пам’яті жертв Голокосту стали масштабні заходи з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру, що відбулися 29 вересня 2016 року у Києві. У них взяли участь ті, хто пережив Голокост, державні, політичні і громадські діячі багатьох країн світу, зазначили у відомстві. «Разом зі світлою пам’яттю про загиблих учасники заходів згадали тих, хто ризикував своїм життям заради порятунку євреїв, приречених нацистами на смерть. Понад 2,5 тисячам українців музеєм Яд ва-Шем присвоєно високе звання Праведників народів світу», - нагадали у міністерстві.

"Сьогодні Україна є родинною домівкою для більш ніж стотисячної єврейської громади, яка відіграє важливу роль у розбудові та зміцненні Української держави. Разом з представниками інших національностей євреї зі зброєю у руках захищають на сході незалежність і територіальну цілісність Української держави від російської агресії", - йдеться у заяві.

У МЗС зазначили, що, висловлюючи у цей день щирі співчуття жертвам Голокосту, їхнім рідним і близьким, засуджуючи страхітливі злочини тоталітарного нацистського режиму, "ми закликаємо міжнародне співтовариство об’єднати зусилля з метою не допустити будь-яких проявів антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному ґрунті, культивувати у прийдешніх поколінь повагу до основних прав і свобод людини".