Перший заступник мера Ужгорода спростовує звинувачення його в вимаганні хабара за приватизацію земельної ділянки

10:46, 27 січня 2017

Ужгород. 27 січня. УНІАН. Перший заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап, якого звинувачують у вимаганні хабара за приватизацію земельної ділянки, спростовує всі звинувачення.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні журналістам в прокуратурі Закарпатської області.

Зі слів Цапа, він тільки що повернувся з Києва і одразу прийшов до обласної прокуратури, хоча офіційно ще сьогодні перебуває у робочому відрядженні.

Він додав, що прийшов до обласної прокуратури з'ясувати, що відбувається.

"Я прийшов у прокуратуру, бо ніби мене шукають, то я прийшов спитати, в чому справа. Чи не простіше було в тій ситуації, якщо була задіяна прокуратура, спецслужби, дочекатися, коли мені передадуть гроші, щоб напевне затримати й надягнути наручники? Не вийшло. Потім захотіли картинку - він у бігах. Не вийшло, я сам прийшов. Подивимося, що буде далі", - сказав Цап.

Заступник мера Ужгорода додав, що, наскільки йому відомо, 26 січня до Ужгородської міської ради принесли повідомлення про підозру на його прізвище.

"Причому, що дивно, навіть не поспілкувашись, не відібравши пояснення, вчиняють певні процесуальні дії. Не буду давати оцінку таким речам. Судячи з ажіотажу, мабуть, є певні підстави вважати, що це доволі гарно зрежисована ситуація", - прокоментував Цап.

На запитання журналістів, ким могла бути створена така ситуація, заступник міського голови відповів: "Ворогів багато. Я назву тільки кілька речей, про які всі знають. На самому початку каденції нами було ініційовано мораторій на виділення вільної землі, а руки в багатьох чешуться. Резонансною й конфліктною справою була спроба забудови в центрі Ужгорода поблизу Облмуздрамтеатру, по цій ситуації триває серйозна війна. Я виступив позивачем у справі про повернення цієї землі громаді. Ринкова вартість ділянки вимірюється не п'ятьма нулями".

Він також заявив, що за рік жодної вільної ділянки комерційного призначення в Ужгороді виділено не було.

Цап також сказав, що не знає особисто людину, яка нібито несла йому гроші, тільки візуально. "Якщо це та людина яку я бачив у коридорах, то він заходив до мене і намагався дати мені якісь гроші, але я його зі скандалом вигнав. Йому прямо пояснили, що нема чого з такими речами сюди ходити. Але треба розуміти, що таких "рішал" багато ходить по міськраді", - сказав заступник міського голови.

Цап також підтвердив, що в його будинку провели обшук, проте, за його словами, не знайшли ні зброю, ні наркотики, ні значних сум. "Зі слів старшого сина, забрали 5 тис. євро, які він отримав за продаж свого авто на словацьких номерах. Нічого не знайшли, напевно, були розчаровані цим прикрим фактом", - додав чиновник.

На запитання журналістів, чи має Цап угорський паспорт, він відповів, що не має.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня заступник прокурора Закарпатської області Андрій Манькут повідомив на прес-конференції, що правоохоронцями викрито корупційну схему одержання неправомірної вигоди службовими особами Ужгородської міської ради.

За його словами, попередньо встановлено, що неправомірну вигоду посадовці отримували за сприяння у позитивному вирішенні земельних питань, які виносилися на сесію ради.

Розпочатого за ознаками ч.3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою), проводились обшуки в кабінетах Ужгородської міськради.

Також повідомлялося про затримання посередника під час одержання частини неправомірної вигоди у сумі 20 тис. грн.

26 січня генеральний прокурор Юрій Луценко написав у Facebook, що першого заступника мера Ужгорода Іштвана Цапа викрито у вимаганні 40 тис. грн хабара у підприємця за дозвіл приватизації землі.

За словами Луценка, визначеного хабарником посередника затримано під час отримання другого траншу хабара, а Цап «перебував у цей час в Києві і, дізнавшись про це, подався в біга».