Нацбанк визнав неплатоспроможним "Фортуна-банк" (доповнена)

10:43, 27 січня 2017

Новина доповнена після 3-го абзацу

Київ. 27 січня. УНІАН. Національний банк України 26 січня ухвалив рішення про віднесення "Фортуна-банку" до категорії неплатоспроможних.

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на рішення правління Нацбанку від 26 січня.

«Правління Національного банку України від 26 січня 2017 року ухвалило рішення про віднесення публічного акціонерного товариства" Фортуна-банк "до категорії неплатоспроможних», - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, за результатами діагностичного обстеження "Фортуна-банку", проведеного у першій половині 2016 року, у липні 2016 року було затверджено необхідний обсяг докапіталізації банку. Згідно з діагностичним обстеженням, усі банки другої двадцятки за розміром активів, які потребували докапіталізації, мали забезпечити позитивне значення регулятивного капіталу на 1 січня 2017 року.

"Фортуна-банк" подав до Національного банку план реструктуризації, який передбачав виконання низки заходів з метою докапіталізації банку. Протягом 2016 року керівництво і власник істотної участі банку вживали заходів для виконання вимог щодо докапіталізації. Зокрема, шляхом погашення кредитів позичальників - пов'язаних осіб, спрямування коштів субординованого боргу в основний капітал банку. Однак, вжиті керівництвом АТ "Фортуна-банк" і власником істотної участі цього банку заходи щодо його докапіталізації були недостатніми для забезпечення позитивного значення регулятивного капіталу станом на 1 січня 2017 року.

НБУ відзначає, що 91% (2167 осіб) усіх вкладників "Фортуна-банку" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів обсягом близько 96 млн грн.

Як повідомляв УНІАН, у ході очищення банківської системи за 2014-2017 роки НБУ прийняв рішення про виведення з ринку щодо 89 банків. У тому числі 33 банки стали неплатоспроможними у 2014 році, ще 33 - у 2015-му, 21 - у 2016-му і 2 - у 2017 році. Рішення про ліквідацію регулятор ухвалив стосовно 81 з цих банків. Тільки 1 банк відновив роботу після продажу інвестору.

"Фортуна-банк" працював на ринку України з 2002 року і входив до групи невеликих за розміром активів.