Гройсман закликав роботодавців цінувати своїх співробітників і дотримуватися балансу між корпоративними доходами і виплатою чесних зарплат

09:20, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав роботодавців України цінувати своїх співробітників і платити їм гідні зарплати поряд з відрахуваннями до Пенсійного фонду, дотримуючись розумного балансу між корпоративними доходами і доходами найнятих працівників.

Як повідомили у прес-службі уряду, Гройсман нагадав, що згідно з рішенням уряду і парламенту мінімальна зарплата в країні становить 3200 грн, і на центральному рівні влади будуть робити все необхідне, щоб кожен працюючий громадянин отримував не менше 3200 грн.

Причому, як підкреслив прем'єр, чесний бізнес готовий виконати це рішення, забезпечивши не лише справедливу оплату праці, а й пенсійне майбутнє працівникам.

«Я за те, щоб бізнес розвивався і отримував прибуток, але тільки не за рахунок того, щоб тримати своїх співробітників у злиднях. Прихована зайнятість - не в інтересах одного працюючого, оскільки після виходу на пенсію в разі несплати пенсійних внесків він буде кинутий напризволяще», - підкреслив голова уряду, нагадавши, що в Україні налічується понад 500 тис. пенсіонерів з пенсіями 949 грн тільки тому, що свого часу вони отримували зарплати в конвертах.

Крім того, Гройсман нагадав, що приховування зарплат передбачає застосування санкцій.

«Але я не карати хочу. Мінфін і Мінсоцполітики моніторять ситуацію, ми будемо боротися за те, щоб люди отримували свої гроші», - підкреслив прем'єр, звернувши увагу, що в бюджетній сфері усі зарплатні асигнування забезпечені.

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня поточного року в Україні набрала чинності норма про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Додатковий обсяг бюджетних видатків на забезпечення підвищення мінімальної зарплати, за оцінками уряду, становитиме понад 40 млрд грн. Крім того, з початку року набрали чинності законодавчі норми, якими серед іншого передбачається введення штрафу за виплату зарплат «в конверті» в розмірі 100 мінімальних заробітних плат.