Залежність української промисловості від імпортних комплектуючих має бути максимально знижена - Гройсман

09:17, 27 січня 2017

Київ. 27 січня. УНІАН. Українська промисловість має бути максимально забезпечена власними ресурсами - в першу чергу, комплектуючими і необхідним виробничим обладнанням, сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідування Шепетівського ремонтного заводу.

«Якщо раніше країна була імпортозалежною, особливо для військової техніки, оборонного обладнання - в тому числі від країни-агресора, то тепер зусиллями «Укроборонпрому» на всіх підприємствах концерту пройшло 100%-ве заміщення, - цитує Гройсмана прес-служба уряду. - Те саме стосується промисловості, про яку ми дбаємо, щоб створювати національний продукт з високим ступенем локалізації. В Україні мають залишатися зарплата і усі виробничі компоненти різного устаткування - в легкій промисловості, машинобудуванні або в інших напрямках. Завдання - інвестувати в розвиток промисловості, конкурентного національного продукту і не бути залежними від інших країн».

Гройсман нагадав, що така політика вже активно просувається в різних сегментах економіки - зокрема, в галузі залізничного транспорту і дорожнього будівництва, сільськогосподарського машинобудування, у військово-промисловому комплексі.

«З нашого боку вже зроблено низку кроків, і ми далі їх будемо робити, і ми продовжимо цю роботу - щоб було більше робочих місць, де платять білу зарплату, високу зарплату, створювалося саме в Україні».

Як повідомляв УНІАН, за даними Держстату, зростання промислового виробництва в Україні у січні-грудні 2016 року, порівняно з аналогічним періодом 2015 року, становило 2,4%, після падіння показника 4 роки поспіль - у 2012-2015 роках.

Найбільше зростання промвиробництва у 2016 році порівняно з попереднім роком зафіксовано у виробництві комп'ютерів, електронної та оптичної продукції - 24,1%, виробництві коксу і продуктів нафтопереробки - 8,1%, виробництві гумових і пластмасових виробів - 6,5%, металургії - 5,9%, видобутку кам'яного та бурого вугілля - 4,8%, харчової промисловості - 3,9%, фармацевтиці - 3,9%.

Найбільше падіння за рік відбулося у видобутку сирої нафти і природного газу - 2,6%, видобутку металевих руд - 2,1%.