Детективи НАБУ затримали четвертого підозрюваного у справі щодо «ОГХК»

21:12, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали четвертого учасника корупційної схеми, через яку ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" зазнало збитків на суму понад 300 млн грн.

Про це повідомила прес-служба НАБУ в Facebook.

«Щойно детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали четвертого учасника корупційної схеми, через яку ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» зазнало збитків на суму понад 300 млн грн. Ним виявився громадянин України, директор однієї з компаній-посередників, зареєстрованої в Гонконзі», - йдеться у повідомленні.

Про деталі в НАБУ пообіцяли розповісти згодом.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні раніше Національне антикорупційне бюро заявило, що встановлює місцеперебування всіх членів цього злочинного угруповання.

25 січня детективи бюро вручили в.о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (100% належить державі) повідомлення про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3. ст.27, ч.3 ст.28 («Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою»), ч.2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки») Кримінального кодексу України.

Підозрюваного разом із ще двома особами (начальником відділу продажів і маркетингу ПАТ «ОГХК» та екс-заступником директора) затримано у Києві цього ж дня.

Як встановили детективи бюро, у 2014 році затримані (разом з іншими особами, у тому числі громадянами інших держав) створили групу для отримання неправомірної вигоди в інтересах іноземних компаній, які, своєю чергою, пов’язані з посадовими особами «ОГХК»).

Схема зводилась до реалізації за заниженими цінами титанової продукції, що використовується в авіаційній та хімічних галузях промисловості, приватним компаніям-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, та пов’язаними зі службовим особам ДП «ОГХК». У подальшому ці компанії-посередники перепродували придбану в «ОГХК» титанову продукцію за ринковими цінами міжнародним компаніям, які використовують таку продукцію у власному циклі виробництва. Різниця у вартості надходила на рахунки компаній-посередників та під виглядом оплати за надані транспортні послуги виводилася на рахунки інших компаній, підконтрольних службовим особам ДП «ОГХК».

Досудове розслідування за наведеними фактами в НАБУ розпочали в січні 2016 року.