Нові блоки Хмельницької АЕС зможуть генерувати додаткові 15 млрд кВт-год електроенергії на рік – «Енергоатом»

18:43, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Реалізація проекту із завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС дасть додаткову генерацію електроенергії в об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік. Про це повідомляє прес-служба Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом».

«Введення в експлуатацію третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС забезпечить щорічно додаткове відпущення 15 млрд кВт-год електроенергії в енергетичну систему України», - йдеться в повідомленні.

Інформація була опублікована у зв'язку з робочою поїздкою на ХАЕС прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, під час якої обговорювалися питання подальшого розвитку атомної енергетики та завершення будівництва двох енергоблоків на цій станції.

«Завдання номер один - забезпечення 100-відсоткової безпеки діяльності атомних електростанцій, а 100-відсотковий рівень навантаження АЕС сприятиме стабільності та збалансованості енергетичної системи України», - наводяться в повідомленні слова Гройсмана.

Як повідомляв УНІАН, переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі, крім «Атомстройекспорту», також брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Наприкінці 2014 року голова «Енергоатому» Юрій Недашківський заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Тоді очікувалося, що замінити «Росатом» (материнська компанія «Атомстройекспорту») зможе чеська Skoda (власником чеської Skoda JS a.s. є юридична особа, зареєстрована в Росії).

У 2015 році Верховна Рада денонсувала угоду про добудову Хмельницької АЕС з Російською Федерацією.

На кінець листопада 2016 року «Енергоатом» заявив, що розглядає можливість залучення європейського постачальника реакторної установки типу ВВЕР-1000 для завершення будівництва енергоблоків №3 і №4 на ХАЕС. Тоді також зазначалося, що використання реакторної установки від європейського постачальника не змінює висновки та показання, які були спочатку закладені в техніко-економічному обґрунтуванні цього проекту.

Під час свого візиту на ХАЕС 26 січня 2017 року Гройсман також говорив, що програма розвитку атомної енергетики до 2040 року має бути переглянута і галузь має одержати завдання на середньострокову перспективу, тобто на найближчі 5 років. Також, за його словами, Кабмін готовий спільно з енергетиками шукати джерела фінансування добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, незважаючи на значну вартість цього проекту.

Довідка УНІАН. Хмельницька АЕС (ХАЕС) розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції - покриття дефіциту електричних потужностей у західному регіоні України. Проект добудови 3-го і 4-го блоку ХАЕС триває кілька років, однак через брак фінансування регулярно призупиняється.