Через блокаду залізниці на Луганщині без вугілля можуть залишитися ТЕС у центральній і західній Україні – голова ОДА

18:41, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Через блокаду ветеранами антитерористичної операції залізничної колії у Попаснянському районі Луганської області на лінії розмежування без вугілля можуть залишитися ТЕС у центральній і західній Україні.

Про це голова Луганської облдержадміністрації Юрій Гарбуз написав у Facebook.

«Переміщення вантажів через пункти в’їзду-виїзду на залізничних шляхах уздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей і в ОРДЛО контролюється Координаційним центром при штабі АТО. Дотримання вимог чинного законодавства України на лінії розмежування забезпечують правоохоронні органи. Тепер вони мають дати правову оцінку діям протестувальників», - написав він.

За інформацією голови ОДА, сьогодні правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України (Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства).

При цьому Гарбуз наголосив, що організаторам «блокади» було офіційно запропоновано виступити спостерігачами на всіх залізничних пунктах пропуску вантажів.

«Акція окремих народних депутатів України та колишніх бійців добровольчих батальйонів «Донбас» та «Айдар» несе загрозу енергетичній безпеці країни. Протестувальниками заблоковані порожні вагони, призначені для транспортування вугілля на підконтрольну Україні територію. Якщо постачання палива не будо відновлено, без енергоносіїв залишаться теплоелектростанції Центральної і Західної України», - додав голова ОДА.

Як повідомляв УНІАН, 16 грудня 2016 р. ветерани АТО оголосили терористам ультиматум, щоб ті звільнили усіх українських полонених, інакше бійці погрожували розпочати економічну блокаду окупованих територій.

25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна в рамках торговельної блокади окупованих регіонів Донбасу, в результаті дій ветеранів АТО було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Вчора блокпост ветеранів АТО на залізничній магістралі Луганськ - Попасна спробували прорвати.