Японія не визнає застосування сили Росією проти України задля зміни державних кордонів

18:39, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Посол Японії в Україні Шігекі Сумі заявляє, що не визнає застосування сили Росією проти України задля зміни державних кордонів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на заході з нагоди відкриття року Японії в Україні та 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією.

Дипломат сказав, що Японія й Україна мають плодотворні та дуже гарні відносини в різноманітних сферах.

Також він звернув увагу на розвиток відносин між країнами в умовах зовнішньої агресії, яка відбувається в Україні, і, зокрема, після незаконної анексії Росією Криму у 2014 році.

"Японія виходить із принципу не визнання будь-яких змін статусу-кво (суверенних кордонів – УНІАН) через застосування сили", – наголосив Сумі.

У цьому зв’язку дипломат нагадав, що Японія завдяки тісній співпраці в рамках країн "Великої сімки" та з Європейським Союзом стала єдиною країною в Азії, яка запровадила санкції проти Росії.

Він наголосив, що Японія серйозно ставиться до українського питання, надаючи підтримку та взаємодіючи на міжнародному рівні для встановлення стабільності й миру в Україні.