Мінагропрод має намір найближчим часом створити мобільні групи з боротьби з поширенням АЧС

18:38, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Міністерство аграрної політики і продовольства України має намір найближчим часом створити мобільні робочі групи з боротьби з поширенням вірусу африканської чуми свиней (АЧС), до яких увійдуть ветеринари і представники поліції.

За даними прес-служби Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, про це повідомив керівник міністерства Тарас Кутовий під час відеоконференції з представниками регіонів України щодо ситуації з АЧС.

«На рівні Кабінету міністрів є підтримка. Є протокольне доручення про створення мобільних робочих груп. Думаю, що в стислі терміни ці групи буде створено на базі Держпродспоживслужби та Національної поліції. Тобто ті додаткові повноваження, яких нам не вистачало, у нас будуть. І я сподіваюся, що робота цих мобільних груп буде ефективною», - цитує міністра прес-служба.

Згідно з повідомленням, наразі Мінагропрод веде переговори з міжнародними партнерами щодо забезпечення цих груп пересувними комплексами для спалювання заражених тварин, що дасть змогу їм швидко і якісно реагувати на спалахи захворювання.

Як повідомляв УНІАН, згідно з прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи вірусу африканської чуми свиней в 2017 році можуть становити більш як 1,5 млрд грн. За даними Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Загалом з початку 2017 року в Україні зареєстровано 15 спалахів АЧС – у Луганській (чотири випадки), Харківській (три), Кіровоградській, Полтавській ( по два), Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Донецькій і Херсонській (по одному). У 2016 році в Україні було зареєстровано 91 випадок зараження АЧС. Враховуючи існуючу динаміку поширення захворювання, Держпродспоживслужба прогнозує, що цього року ветеринари зафіксують близько 100-110 випадків зараження АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується винятково шляхом нагрівання до високих температур.