Сума знятих кібершахраями грошей з платіжних карток українців у 2016 році зросла в 4 рази, до 339 млн грн – дослідження

18:33, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Сума знятих кібершахраями коштів ыз електронних платіжних карток українців у 2016 році порівняно з 2015 роком збільшилася в 4 рази – до 339,13 млн грн.

Про це повідомила на прес-конференції заступник директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олеся Данильченко.

«Сукупний дохід шахраїв у 2016 році збільшився в 4 рази – до 339,13 млн грн. У 2015 році ця сума становила 84,36 млн грн», – сказала вона.

Данильченко зазначила, що найчастіше кіберзлочинці використовують такий вид шахрайства, як «вішинг» – дзвінки клієнтам банків із метою виманювання реквізитів платіжних карт, необхідних для проведення операцій без використання картки.

«Спостерігається загальна тенденція – за «вішингом» суми втрат клієнтів банків завжди більше, ніж суми втрат від шахрайства в Інтернеті», – зазначила вона.

Згідно з даними дослідження ЕМА, в 2016 році сума знятих кібершахраями коштів від незаконних операцій «вішинга» порівняно з 2015 роком зросла в 5 разів – до 275,45 млн грн.

Крім того, сума втрат користувачів банківських карток від шахрайських операцій в Інтернеті за результатами 2016 року збільшилася в 2 рази – до 63,68 млн грн.

Заступник директора асоціації ЕМА відзначила, що сукупний дохід шахраїв зростає з кожним роком і що зусилля асоціації й кожного окремого банку не дадуть позитивного результату без боротьби з кіберзлочинністю.

Як повідомляв УНІАН, за даними Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА, кількість виявлених за 2016 рік «фішингових» сайтів, які незаконно збирають дані про банківські карти під приводом надання неіснуючих послуг в Україні, зросла в 4,5 разу порівняно з 2015 роком – до 174 веб-ресурсів.

В Україні діє Національна програма сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків за підтримки Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА та Посольства США. Програма передбачає підвищення рівня знань користувачів платіжних карт, удосконалення законодавства, поліпшення якості співпраці між правоохоронцями, банками та судовими інстанціями. Цю ініціативу підтримали Національна поліція, Національний банк і компанія Visa.