Доходність нових облігацій після реструктуризації ОВДП у портфелі Нацбанку буде прив'язана до рівня інфляції – НБУ (доповнена)

18:18, 26 січня 2017

Новина доповнена після другого абзацу

Київ. 26 січня. УНІАН. Нові довгострокові гривневі облігації, які будуть випущені в результаті репрофайлинга ОВДП у портфелі Національного банку України, матимуть прив'язку доходності до рівня інфляції.

Як повідомили в НБУ, у зв'язку з цим Нацбанк розраховує на зацікавленість уряду в досягнення інфляційних цілей - 8% плюс/мінус 2 п. п. у 2017 році, 6% плюс/мінус 2 п. п. у 2018 році, 5% у середньостроковій перспективі.

Як зазначила голова НБУ Валерія Гонтарева в ході брифінгу, репрофайлинг ОВДП у портфелі регулятора – це не прихована емісія, а кроки до макроекономічної стабільності, які дають змогу Мінфіну розтягнути в часі виплати Нацбанку за облігаціями.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України обговорює з Міністерством фінансів питання перепрофілювання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що перебувають у портфелі НБУ. Цей процес стосується ОВДП, що перебувають у портфелі регулятора, і їх сума становить близько 383 млрд грн.

Цей процес спрямований на зниження навантаження на держбюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування ОВДП у портфелі НБУ, а також сприятиме проведенню виваженої фіскальної політики і ефективному режиму інфляційного таргетування.