Суд підтвердив правомірність застосованих НБУ заходів впливу до банку «Форум»

18:17, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Окружний адміністративний суд Києва 25 січня 2017 року ухвалив рішення на користь Національного банку України у спорі щодо застосування регулятором заходів впливу до неплатоспроможного банку "Форум", повідомляється на сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, фізична особа звернулася до суду з позовом про визнання неправомірною бездіяльності НБУ. Позивач вважав, що саме бездіяльність регулятора і його дії призвели до того, що банк став неплатоспроможним.

"Уважно вивчивши матеріали справи та враховуючи надані Національним банком заперечення, суд задовольнив клопотання НБУ про залишення позовної заяви без розгляду. Дане рішення стало черговим у низці правосудних рішень, ухвалених українськими судами після всебічного вивчення підстав для виведення нежиттєздатних банків з ринку", - йдеться в повідомленні.

Також НБУ нагадав, що суди різних інстанцій підтвердили правомірність застосованих Національним банком заходів впливу до банку "Надра" і "КСГ Банку".

При цьому, за інформацією регулятора, деякі судді продовжують ухвалювати рішення на користь виведених із ринку банків.

"Національний банк вкотре наголошує, що вбачає у цьому виникнення системних ризиків для фінансової стабільності. Оскільки судова система використовується власниками нежиттєздатних банків як квазі-легітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це, в свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на оздоровлення та очищення банківської системи України. Національний банк вважає за необхідне якнайшвидшого проведення якісної судової реформи, яка б унеможливила корупційні дії, підвищила ефективність судової системи і повернула довіру до рішень судів бізнесу та суспільства", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, під час очищення банківської системи з 2014, включаючи початок 2017 року, НБУ ухвалив рішення про виведення з ринку щодо 89 банків. Зокрема, 33 банки стали неплатоспроможними в 2014 році, ще 33 – у 2015, 21 - у 2016 і 2 - у 2017 році.