Народний депутат пропонує перенести посольство України в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима

18:07, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови «Про перенесення Посольства України у Державі Ізраїль до її столиці міста Єрусалим».

Документ вніс до парламенту народний депутат з групи «Воля народу» Олександр Фельдман.

Проектом постанови пропонується доручити Кабінету міністрів України ініціювати перенесення Посольства України у Державі Ізраїль з міста Тель-Авів до Єрусалиму.

У пояснювальній записці зазначається, що, починаючи з 1950 року, місто Єрусалим – столиця Держави Ізраїль. Єрусалим є резиденцією президента Ізраїлю, Кнесету (парламенту) і Верховного суду, місцем розташування численних міністерств й установ соціально-культурного призначення.

Також у записці сказано, що «наразі в Державі Ізраїль саме вихідці з України (етнічні євреї та українці - члени змішаних сімей, які є громадянами Держави Ізраїль і постійно там живуть) складають найбільшу громаду переселенців та іноземних громадян – понад 200 тисяч». При цьому зазначається, що щорічно Єрусалим відвідують тисячі українських туристів і паломників.

«І сьогодні, як ніколи, ми потребуємо взаєморозуміння і взаємодопомоги. Для цього потрібні реальні кроки, що символізують підтримку базових цінностей наших народів. Одним з них має стати перенесення Посольства України в Державі Ізраїль до її столиці міста Єрусалим», - переконаний автор проекту постанови.