Глава Мінагропроду доручив «Укрспирту» обговорити з учасниками ринку обґрунтованість запланованого підвищення цін на спирт

18:01, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий доручив державному підприємству «Укрспирт» в найкоротші терміни обговорити з учасниками ринку обґрунтованість запланованого підвищення цін на спирт. Про це він повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Не міг не звернути уваги на бурхливі дискусії в ЗМІ та Фейсбуці з питання ціноутворення. Як міністр, я не маю права втручатися в господарську діяльність державних підприємств. Але враховуючи резонанс, звертаюся до компанії «Укрспирт» з вимогою в найкоротші терміни провести дискусію з горілчаними компаніями і покупцями спирту», - пише Кутовий.

Згідно з повідомленням, він розпорядився зібрати завтра, 27 січня, робочу групу, яка на основі аргументів, одержаних під час проведеної дискусії, надасть міністрові пропозиції щодо рекомендацій «Укрспирту» стосовно можливого підвищення цін.

Раніше «Укрспирт» повідомляв, що з січня цього року підприємство підвищило ціни на всі види спиртовмісної продукції на 10,6%, а з березня має намір підвищити ще на 8% у зв'язку зі збільшенням собівартості виробництва. Компанія відзначала, що востаннє підвищувала ціни в квітні 2016 року - на 17-18%, але з тих пір сировина подорожчала на 14%, а паливо та електроенергія - майже на 24%.

Як повідомляв УНІАН, монополіст на українському ринку спирту – державне підприємство «Укрспирт» у 2015 році виробило 9,4 млн дал етилового спирту, що на 21% менше, ніж у 2014 році. Чистий прибуток «Укрспирту» в 2015 році становив 16 млн грн проти 532,2 млн грн чистого збитку в 2014 році.

Державне підприємство «Укрспирт» було створено на базі однойменного концерну в 2010 році. До його складу мали увійти 76 спиртозаводів, проте поки що на баланс підприємства передано 41 завод. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту».