Зустріч у "нормандському форматі" поки не планується, бо Росія блокує обговорення з виконання безпекових умов - Клімкін (доповнена)

17:54, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що зустріч у "нормандському форматі" на рівні глав МЗС поки не планується, бо Російська Федерація блокує обговорення з виконання безпекових умов урегулювання ситуації на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав журналістам.

"Наступні кроки, ми прекрасно розуміємо, - ми маємо просуватися до вільних і чесних виборів. На сьогодні Росія не визнає базові стандарти ОБСЄ, займаючись примітивними махінаціями, кажучи, що така модель їм не підходить, українських ЗМІ там може не бути, українських політичних партій може не бути. Тоді це не вибори за визначенням, а фарс", - заявив Клімкін.

За словами міністра, навколо питань виконання базового блоку безпекових умов і виконання ключових стандарів ОБСЄ ведеться розмова з РФ. "Поки що Росія послідовно блокує це обговорення", - сказав він.

"Тому будемо зустрічатися на політичному рівні, коли будемо бачити, що Росія хоча б готова до будь-якого конструктивного обговорення. Зараз я не бачу не те що просування за змістом, я не бачу з боку Росії готовності до конструктивного обговорення", - наголосив Клімкін.

Також він повідомив про стан підготовки "дорожньої карти" з виконання Мінських угод.

"Ми намагаємось працювати над "дорожньою картою". Я от буквально декілька днів говорив і з нашими німецькими колегами, наступними днями будемо говорити з міністром закордонних справ Франції Жаном-Марком Еро", - сказав Клімкін.

"Ви знаєте, що на міністерському рівні будуть зміни в "нормандському форматі", тому я намагають тримати дуже щільні контакти з усіма, але логіка "дорожньої карти", вона дуже проста. В ній є послідовність кроків і є гарантія виконання Росією цих кроків. Зараз Росія намагається це перекрутити таким чином, що там немає ні реальної послідовності, ні жодних гарантій", - сказав міністр.

"І відповідно, з роботою над "дорожньою картою" ми знаходимось набагато далі від того, на що в принципі погоджувалась навіть російська сторона під час саміту в Берліні, де було домовлено, що ми будемо поацювати послідовно над "дорожньою картою". Зараз російська сторона послідовно це блокує", - заявив Клімкін.