Відмова російської сторони змінити запобіжний захід Сущенку свідчить про політичну заангажованість справи – МЗС

17:45, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. У Міністерстві закордонних справ України вважають, що відмова російської сторони в зміні запобіжного заходу незаконно затриманому українському журналісту Роману Сущенку свідчить про політичну заангажованість справи.

Про це повідомила на брифінгу речник МЗС Мар’яна Беца.

«Можна сказати лише одне, що така наполеглива відмова російської сторони в зміні запобіжного заходу фактично свідчить вкотре про політичну заангажованість справи, про те, що це є політичний процес, про те, що це є просто судилище над українськими громадянами», – сказала Беца.

«Ми вимагаємо в чергове від Російської Федерації припинити це правове свавілля і звільнити безпідставно затриманого журналіста Романа Сущенка, фактично єдиною претензією до нього з боку Кремля може бути лише об’єктивне й неупереджене висвітлення ним подій в Україні та навколо України в контексті російської агресії», – сказала вона.

Як повідомляв УНІАН, Лефортовський районний суд Москви 25 січня продовжив термін тримання Сущенка під вартою до 30 квітня.

ФСБ РФ 30 вересня 2016 року в Москві затримала Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, які є державною таємницею". Кримінальну справу було порушено за статтею "шпигунство".

Лефортовський суд Москви тоді прийняв рішення заарештувати журналіста до 30 листопада. 28 листопада суд продовжив термін арешту Сущенку до 30 січня 2017 року.