Мінінфраструктури розраховує на передачу правоохоронцями в суди матеріалів кримінальних справ щодо "Укрзалізниці"

17:41, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Міністерство інфраструктури розраховує на оперативну передачу правоохоронними органами в суди матеріалів кримінальних справ, відкритих щодо публічної акціонерної компанії "Укрзалізниця"

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян на брифінгу.

"Я знаю, що є багато завершених або фактично завершених кримінальних справ, які перебувають у віданні різних правоохоронних структур, і я б дуже хотів, щоб вони були передані в суди, а не просто лежали і чекали свого золотого часу, оскільки цей час вже настав",- повідомив Омелян.

Міністр наголосив, що з моменту свого вступу на посаду глави транспортного відомства, він в оперативному режимі направляє будь-які факти, що викликають підозру в корупції, в НАБУ, СБУ, Генпрокуратуру та Нацполіцію.

Він також зазначив, що інформація, передана прем'єр-міністру Володимиру Гройсману в ході засідання уряду 25 січня, "економічного характеру про реальний стан справ на "Укрзалізниці" і про те, які заходи було вжито з травня 2016 року до 2017 року".

"Я не звик до такого рівня дискусії, коли ти наводиш факти, а у відповідь чуєш рекомендації незрозумілого характеру", - охарактеризував вчорашнє засідання Кабміну міністр.

Як повідомляв УНІАН, у ході засідання Кабінету міністрів 25 січня між Омеляном і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом відбулася дискусія щодо проблемних питань реформування "Укрзалізниці" та її керівника Войцеха Балчуна.

Гройсман заявив, що Кабінет міністрів України прийняв рішення про підпорядкування державного оператора залізниць компанії «Укрзалізниця» безпосередньо уряду, що дасть змогу виключити ситуацію перетворення компанії на заручницю особистих відносин і амбіцій чиновників різних рангів. При цьому Омелян наполягає на перегляді рішення Кабінету міністрів про виведення публічної акціонерної компанії "Укрзалізниця" з підпорядкування міністерству та передачу в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі, також він заявив про намір оскаржити це рішення в суді.